A. Veryga: mokinių grįžimas į mokyklas būtų repeticija prieš rugsėjį

Mokinių grįžimas į mokyklas dviem savaitėms ugdymo procese ypatingai didelės reikšmės gal ir neturėtų, bet būtų generalinė repeticija prieš rugsėjį, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Vaikai amžinai namuose nesėdės. Pažiūrėsime, kaip seksis darželiams, praėjus tam tikram saugiam laikotarpiui, dviem savaitėms. Į tai galima pažiūrėti kaip į tam tikrą generalinę repeticiją, nes rudenį vis tiek reikės grįžti į mokyklas, tai supraskim, kad ugdymo įstaigoms tai didelis iššūkis, nes daug dalykų persitvarko“, – per spaudos konferenciją antradienį sakė A. Veryga.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius yra išsakęs siūlymą, kad šiuo metu nuotoliniu būdu besimokantys mokiniai į mokyklą grįžtų bent dviem savaitėms, pradinukai – nuo gegužės 25 dienos, o vyresniųjų klasių mokiniai – nuo birželio 1 dienos.

„Tai nėra paprasta, ir jei įstaigos pradėtų tam ruoštis, tai reikštų savaitę–dvi tvaikams grįžimo ir vaikams ugdymo procesui labai reikšmingai kažko nepakeistų, bet mokykloms pasibandyti, kaip sekasi, prieš rudenį būtų logiška, jei nebebus ligos plitimo iki tol“, – kalbėjo ministras.

Jau yra priimtas sprendimas nuo gegužės 18 dienos atnaujinti vaikų darželių darbą. Pagal patvirtintas ikimokyklinio ugdymo organizavimo taisykles, su vaikais negalės dirbti rizikos grupės žmonės, reikės laikytis grupių izoliacijos principo.

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga sako, kad mokyklose tikriausiai fiziškai nepavyks ir nebus reikalaujama užtikrinti tokių sąlygų, o pagrindinis iššūkis bus vyresnio amžiaus mokytojų apsauga.

„Žinant, kad dalis tėvų neves vaikų, darželiai yra laisvesni planuodami veiklas, pasidarydami mažesnes grupes ir su darbuotojais susidėliodami. Mokykloms tokio modelio pritaikyti visiškai tiesiogiai neišeis. Didžiausias iššūkis bus ne vaikai, nes vaikai nėra didelė problema, ir jų, galų gale, nenulaikysi pririšęs, jie pabendraus, pasikeis tuo virusu, jei bus apsikrėtę. Labai didelis iššūkis su darbuotojais, kurie yra vyresnio amžiaus, ir kaip jie susiorganizuotų nuotolinį klasėj mokymą ar kitą būdą“, – kalbėjo ministras.

Autorė Milena Andrukaitytė

Vilnius, gegužės 12 d. (BNS).

Budas.lt archyvo nuotrauka

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode