Seimo rinkimų metu balsuoti namuose galės daugiau rinkėjų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad rengiantis spalio 11 d. vyksiantiems Seimo rinkimams,turinčių teisę balsuoti namuose rinkėjų ratas išplėstas dviem papildomomis asmenų grupėmis. Šiemet balsuoti namuose tai pat galės neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys ir rinkėjai, esantys saviizoliacijoje dėl Covid19.

Artėjančiuose Seimo rinkimuose pasinaudoti įstatymo teise balsuoti namuose galėsrinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų, dėl ligos nedarbingi žmonės, neįgalieji,juos slaugantys ir juos prižiūrintys asmenys ir saviizoliacijojedėl Covid19 pandemijos esantys Lietuvos piliečiai.

„Suprantamesituacijos sudėtingumą tiek kalbėdami apie sunkios būklės neįgaliuosius namuose prižiūrinčius žmones, tiek apie dėl pasaulinės koronaviruso pandemijos namuose priverstus izoliuotis rinkėjus, todėl balsavimonamuose teisės suteikimas šiems žmonėmsgali būti puikia išeitimi, kad artėjančiuose Seimo rinkimuose jie saugiai ir patogiai balsuodami namuose galėtų išreikšti savo pilietinę valią“, - teigė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Pasitikrinti ir pasidomėti, ar rinkėjas yra įtrauktas į balsuojančiųjų namuose sąrašus,taip pat – pareikšti pageidavimą balsuoti savo gyvenamosiose patalpose galima paskambinus trumpuoju informacijos apie rinkimus teikimo telefonu 1855. Juogalima skambinti kasdien (įskaitant savaitgalius) nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaroiš visų Lietuvoje veikiančių mobiliojo ryšio operatorių tinklų.Skambutisį šią informacijos teikimo liniją kainuos tiek, kiek skambinant į savo mobiliojo ryšio operatoriaus tinklą.

Dėl saviizoliacijoje esančių asmenų balsavimo namuose tvarkos VRK sprendimą priėmė praėjusią savaitę.Numatyta, kad saviizoliacijoje esantys rinkėjai užpildytų specialią prašymo leisti balsuoti namuose formą ir užsitikrintų galimybę pasinaudoti balsavimo teise artėjančiuose Seimo rinkimuose.

Prašymo balsuoti namuose formą ir išsamesnės informacijos apie balsavimą saviizoliacijos sąlygomis rasite ČIA.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode