Sporto ir kultūros renginiams įvesti žiūrovų ribojimai, kiti renginiai – draudžiami

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, nuo penktadienio bus ribojamas žiūrovų skaičius sporto ir kultūros renginiuose, o kiti masiniai renginiai uždraudžiami.

Vyriausybė trečiadienį nusprendė, kad uždarose erdvėse sporto ir kultūros renginiuose žiūrovų skaičius negalės viršyti 300, o lauke – 400.

Renginiuose bus privaloma laikytis visų nustatytų saugumo priemonių: dviejų metrų atstumo tarp žmonių, užpildant tik sėdimas vietas, dėvint kaukes ir registruojant visus dalyvius.

Premjeras S. Skvernelis sako, kad pirminiuose siūlymuose Vyriausybei buvo teikiami kiti dalyvių skaičiai, bet Ministrų kabinetas apsisprendė taikyti vienodus kriterijus tiek kultūros, tie sporto renginiams.

„Padarytas analogas: jeigu yra teatre tomis pačiomis sąlygomis, kas du metrai, su kaukėmis ir visomis kitomis saugumo priemonėmis sėdintys ir žiūrintys renginį, tai lygiai taip pat ir sporto varžybose, tomis pačiomis sąlygomis, toks pat kiekis žmonių sėdi ir žiūri renginį“, – žurnalistams spaudos konferencijoje sakė jis. 

S. Skvernelis pabrėžė, kad ribojimai taikomi tik viešiems renginiams.   

Taip pat bus apriboti pirkėjų srautai uždarose patalpose esančiose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, čia turės būti užtikrinamas 10 kv. metrų plotas vienam lankytojui.

Draudimai įsigalios penktadienį ir truks iki lapkričio 13 dienos, jie nebus taikomi laidotuvėms.

Priimtas ir vienas palengvinimas, susijęs su savaitei įvedamu nuotoliniu mokymu po moksleivių atostogų – po atostogų, įprastu būdu galės vykti mokymas specialiosiose įstaigose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse.

Lietuvoje pastarosiomis savaitėmis sparčiai daugėja naujų koronaviruso atvejų, naujausiais duomenimis, sergamumas siekia 168,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Autorius Ignas Jačauskas

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode