A. Veryga: svarstoma iki dviejų riboti žmonių grupes, drausti akcijų reklamas

Vyriausybės COVID-19 valdymo komitete svarstyta iki dviejų riboti viešumoje leidžiamą žmonių skaičių, drausti reklamuoti akcijas, sako kadenciją baigiantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Buvo siūlyta mažinti žmonių skaičių, kiek leidžiama viešose vietose susirinkti ir būriuotis, nuo penkių iki dviejų asmenų“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė ministras.

Pasak jo, toks siūlymas teikiamas, įvertinus tai, jog žmonės masiškai vyko žiūrėti į eglučių įžiebimus didmiesčiuose, nors oficialiai šie renginiai ir nevyko.

„Kitas siūlymas konkretus – siūlyti drausti reklamuoti akcijas, išpardavimus“, – sakė ministras.

Pasak jo, taip siekiama sumažinti žmonių srautus prekybos centruose, viliantis, kad žmonės bus mažiau skatinami vykti į prekybos vietas.

Paklaustas, kodėl nebėra svarstoma riboti prekybos centrų darbo laiko, A. Veryga teigė, kad galimybė saugiai apsipirkti egzistuoja.

„Matom, kad tuomet, kai yra stengiamasi, yra įmanoma užtikrinti tinkamas sąlygas. (...) Šį savaitgalį teko lankytis viename iš prekybos centrų, tai pasitiko turbūt net penki apsaugos darbuotojai, kurie skaičiavo įeinančiuosius, visiems matavo temperatūrą, buvo dezinfekuojamos rankos. Buvo tikrai labai atsakingai žiūrima į reikalavimus“, – kalbėjo ministras.

„Manau, kad tai įmanoma įgyvendinti visur“, – pridūrė jis.

Ministro teigimu, nors atvejų skaičius nebeauga labai staiga, situacija išlieka sudėtinga.

„Matome, kad vis tik atvejų skaičius Lietuvoje išlieka tikrai aukštas, matome, kaip ir praėjusią savaitę, tam tikras stabilizacijos tendencijas, bet tikrai nematome kol kas mažėjimo. Tai situaciją vertiname kaip ir toliau išliekančią labai sudėtingą“, – kalbėjo A. Veryga.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 61 tūkst. 325 asmenys, 46 tūkst. 378 – tebeserga, 14 tūkst. 211 – pasveiko.

Autoriai: Austėja Masiokaitė-Liubinienė, Augustas Stankevičius

VRM nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode