Parama
Tarnyba: pažeidimų prekybos vietose nėra daug, bet stebimas atsipalaidavimas

Per du šių metų mėnesius daugiau kaip 900 maisto įmonių patikrinusi Maisto ir veterinarijos tarnyba nustatė kelias dešimtis pažeidimų (5 proc.) dėl karantino metu taikomų reikalavimų nesilaikymo.

Kai kuriuose miestuose pirkėjų ir lankytojų srautai reguliuojami tik epizodiškai, o aktyviau susidarančias eiles prie kasų ar įėjimų reguliuoti imamasi tik inspektorių kontrolės metu, skelbia tarnyba.

Patikrų metu prekybos centrų, maisto prekių parduotuvių administracijoms bei pavieniams prekiautojams nurodyta skirti daugiau dėmesio dažnai liečiamų paviršių valymui bei dezinfekavimui.

Taip pat kontroliuota, ar maisto parduotuvėse, turgavietėse ir viešojo maitinimo įstaigose, kurios ruošia maistą išsinešimui, darbuotojai laikosi higienos, apsaugos priemonių naudojimo reikalavimų.

Sausio-vasario mėnesiais beveik 40 proc. tikrintų atvejų buvo nematuojama darbuotojų kūno temperatūra atvykus į darbą. Trečdalis vis dar nesilaiko reikalavimo prie įėjimų lankytojams skelbti informacija apie asmens higienos laikymąsi ir būtinybę dėvėti apsaugines veido kaukes, ne visuomet prie įėjimų yra sudaromos ir galimybės pirkėjams bei lankytojams dezinfekuoti rankas.

vilnius.policija.lrv.lt nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode