Premjeras Gintautas Paluckas rekomenduoja kultūros ministrui Šarūnui Biručiui daugiau kalbėti apie Vyriausybės programos įgyvendinimą, o ne rusų kultūrą.
„Mes su ministru tikrai esame kalbėję ir aš ministrui rekomenduoju kalbėti apie Vyriausybės programą ir tuos darbus, kurie yra ten numatyti, kultūros lauke yra daugybė iššūkių ir galimybių“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė G. Paluckas.
„Pradėti diskusijas nuo rusų kultūros ar mėginti profiliuoti vieną ar kitą kultūros lauko veikėją (...), tai asmeninis pasirinkimas, bet visiškai neprisideda prie Vyriausybės programos įgyvendinimo“, – teigė jis.
Premjeras sako, kad kiekvienam ministrui rekomenduoja „pavartyti dar kartą Vyriausybės programą“, ruošti jos priemonių įgyvendinimo planą.
„Visus kitus užklasinius užsiėmimus, kaip komentarai, iš jų kai kada ištraukiami dalykai iš konteksto, dėl kurių reikia teisintis, tai tiesiog papildomos laiko sąnaudos, kurios šiandien yra per didelė prabanga 19-ąjai Vyriausybei“, – kalbėjo G. Paluckas.
„Manau, kad ir Š. Birutis mane išgirdo“, – pridūrė jis.
Kultūros ministras yra sakęs, kad nereikia „dėti štampo“ rusų kultūrai ir tautybei, tačiau teigė esąs prieš dabartinės Rusijos kultūros atvežimą į Lietuvą.
Rusijai 2014 metais aneksavus Ukrainai priklausantį Krymą, Lietuvoje nepageidaujami tie kultūros veikėjai, kurie yra išreiškę palaikymą šiam Kremliaus veiksmui, yra koncertavę ten arba separatistinėse Donecko, Luhansko respublikose.
Lietuva kelis Rusijos atlikėjus yra įtraukusi į nepageidautinų asmenų sąrašą, tarp jų yra popmuzikos dainininkai Filipas Kirkorovas, Nataša Koroliova ir kiti. Tačiau vis pasitaiko atvejų, kai gastrolių atvyksta Rusijos karą Ukrainoje parėmę ar okupuotose Ukrainos teritorijoje koncertavę atlikėjai.
Dėl to pernai gruodį Seimo Kultūros komitetas pasiūlė Vyriausybei sudaryti tarpinstitucinę komisiją, kuri esant poreikiui įvertintų, ar konkretus Rusijos, Baltarusijos atlikėjas, meno atstovas nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui ir gali koncertuoti Lietuvoje. Tačiau tokia komisija nebuvo sudaryta.
Š. Birutis pabrėžė, kad negalima kalbėti apie rusų kalbos uždraudimą, nes tai yra gimtoji kalba ir dalies Lietuvoje gimusių žmonių, ir čia prieglobstį radusių ukrainiečių.
Seimas yra priėmęs įstatymų pataisas, leidžiančias įtraukti į Lietuvoje nepageidaujamų asmenų sąrašą tuos, kurie reiškė paramą užsienio valstybės vykdomai agresyviai ir tarptautinę teisę pažeidžiančiai politikai.
Ši pataisa parengta, kai paaiškėjo, kad Kultūros taryba skyrė subsidijų už neįvykusius ar perkeltus kultūros renginius bendrovėms, planavusioms Rusijos atlikėjų Filipo Kirkorovo ir Michailo Šufutinskio koncertus.
BNS nuotr.
Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.