Ssc pirmasis
Premjeras su profsąjungomis: iš esmės darbo santykius modernizuoti

Šiandien Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su profsąjungų atstovais išgirsti jų poziciją dėl naujojo Darbo kodekso. Susitikime dalyvavo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, profesinės sąjungos „Solidarumas“ ir Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos atstovai.

„Šiandien susitikome išklausyti profesinių sąjungų poziciją dėl naujojo Darbo kodekso. Iš esmės profsąjungų atstovai pritaria, kad Lietuvoje darbo santykius modernizuoti būtina. Tai – pačių dirbančiųjų interesas“, – po susitikimo sakė premjeras A. Butkevičius.   

Vyriausybės vadovas informavo, kad susitikime buvo pristatytas Seime priimtojo Darbo kodekso normų, didinančių socialinę apsaugą, pasiūlymų paketas, kuris profsąjungų atstovams, preliminariai, yra priimtinas.

„Pristatėme paketą, garantuosiantį didesnę socialinę apsaugą dirbantiesiems. Profsąjungų atstovai artimiausiu metu susipažins išsamiau ir tada vėl susitiksime toliau diskutuoti, kaip galime užtikrinti darbo santykių lankstumą ir tuo pačiu dirbančiųjų socialines garantijas“, – teigė Ministras Pirmininkas.   

Į šį paketą įeina tokie pasiūlymai, kaip grįžimas prie nuostatos, kad darbuotojas individualiuose santykiuose laikomas silpnesniąja šalimi, tai reiškia, kad konflikto atveju sprendimas taikomas darbuotojo naudai, dvigubinamos išeitinės išmokos, nustatytos Seime priimate Darbo kodekse, suteikiama pirmumo teisė būti paliktiems darbe tiems, kurie augina neįgalų vaiką iki 18 metų amžiaus, atsisakoma nenustatytos apimties darbo sutarties, suteikiama pirmenybės teisė pasirinkti atostogas darbuotojams, auginantiems bent vieną vaiką iki 14 metų amžiaus, taip pat vienišiems dirbantiems tėvams pailginti atostogas bei įspėjimo apie atleidimo iš darbo terminą. 

Susitikimo šalys pažymėjo, kad siekia bendro tikslo – užtikrinti, kad Lietuvoje būtų kuriamos gerai apmokamos darbo vietos, o darbuotojai jaustųsi saugūs.  

Vyriausybės kanceliarija

Nuotr. Adomas Mickevičius | LRVK

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode