Parama
Atsakingo verslo apdovanojimai: apie gerus darbus reikia kalbėti garsiau

Rugsėjo 6 d. Vilniuje verslo bendruomenei bus įteikti Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimai už pernai įgyvendintas socialines iniciatyvas ir pasiekimus darbo santykių, aplinkosaugos bei bendruomeniškumo srityse. Devintą kartą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamuose apdovanojimuose Lietuvos ir tarptautinės įmonės rungiasi trijose skirtingose nominacijose: Metų darbovietės“, „Metų bendruomeniškiausios įmonės“, „Metų aplinkosaugos įmonės , o didžiausią pažangą visose srityse padariusiai bendrovei atiteks „Socialiai atsakingos įmonės“ apdovanojimas.
 „Labai džiaugiuosi, kad vis daugiau šalies įmonių prisiima atsakomybę už poveikį aplinkai ir visuomenei, kartu su visuomeniniais ir valstybinio sektoriaus partneriais ieško novatoriškų sisteminių socialinių, aplinkosaugos ir platesnių ekonominės gerovės problemų sprendimų. Dėl jų Lietuva tampa pažangesne šalimi ir sėkmingai integruojasi į gretas valstybių, kurios rūpinasi socialine savo piliečių gerove, bet tuo pačiu nepamiršta spręsti ir visam pasauliui aktualių problemų“, – sako Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo konkursą rengiančios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovė Algimanta Pabedinskienė.
 Pasak A. Pabedinskienės, verslui visada yra svarbus žmogus, todėl įmonės, investuodamos į darbuotoją, aplinką, bendruomenę, laimi ne tik naujus klientus, bet ir visos visuomenės palankumą bei pripažinimą. „Šiuo renginiu norime  pagerbti įmones, kurios per praėjusius metus labiausiai pasižymėjo ir padarė didžiausią pažangą įmonių socialinės atsakomybės srityje“, – teigia ministrė.
 Šiemet įsteigta ir papildoma – Jaunimo verslumo skatinimo – nominacija. „Pastaruoju metu šalies užimtumo tarnybos kartu su valstybiniais ir visuomeniniais partneriais sėkmingai integruoja jaunuolius į darbo rinką arba grąžina juos į švietimo sistemą, tačiau šiuolaikiniame pasaulyje to neužtenka – labai svarbu nuo pirmųjų dienų skatinti jaunuolių verslumą, motyvuoti juos ne tik sugalvoti, bet ir įgyvendinti savo idėjas, kurti pridėtinę vertę sau ir aplinkiniams, atsakingai plėtoti verslą. Būtent todėl nusprendėme šiemet įtraukti dar vieną – Jaunimo verslumo skatinimo – nominaciją“, – sako A. Pabedinskienė.  
 Viešos įstaigos „Atsakingas verslas“ vadovės Rimos Olberkytės-Stankus nuomone, šiandien kalbėti apie gerus darbus, verslo ir žmonių atsakomybę reikia ypač garsiai ir drąsiai.
„Pasaulis išgyvena gąsdinančių įvykių periodą, dažnas jaučiame milžinišką įtampą, žmonės išsiilgę pozityvių emocijų. Geri darbai suvienija ir augina žmones, stiprina įmones, suburia bendruomenes, įkvepia veikti aplinkinius – nėra ko drovėtis šių dalykų, jais reikia garsiai džiaugtis ir tai daryti drauge su jaunąja karta, su mūsų vaikais. Atkreipkite dėmesį, kaip stipriai šiandien reklamuojamas blogis, kiek daug jam dėmesio skiriama. Posakį „Geri darbai daromi tyliai“ palikime praėjusiems amžiams“, – sako verslininkė, su partneriais įgyvendinusi sveikos gyvensenos ir maisto gaminimo populiarinimo projektą „VMG mokykla“, taip pat organizuojanti paramos iniciatyvą moterims „Trys seserys“, menui ir kultūrai remti skirtą labdaros ir verslo vakarą bei kitus renginius ir iniciatyvas.
R.Olberkytės-Stankus teigimu, šiandien Lietuvai dar stinga pasaulinio lygio socialinio projekto ar socialinio verslo – tokio, kuris galėtų būti mūsų šalies vėliavnešiu, tad apdovanojimų ceremoniją pratęs forumas, kuriame bus rengiama diskusija su aktyviai socialinės atsakomybės srityje veikiančių organizacijų atstovais.
 

Jurga Brazauskaitė
projektų vadovė
UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai“

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode