Parama
Į Klaipėdą atplaukė naujas SGD krovinys

 

Pirmadienį į Klaipėdą atplaukė naujas Norvegijos naftos ir dujų koncerno „Statoil“ suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys. Tai yra jau paskutinis SGD krovinys šiais dujiniais metais.

Klaipėdos uosto atstovė spaudai Nijolė Dvarionaitė-Milkintienė BNS informavo, kad 140 tūkst. kubų dujų atgabenęs dujovežis „Arctic Discoverer“ į uostą įplaukė apie 10 val. ryto.

Iš viso per šiuos dujinius metus, kurie prasideda spalį ir baigiasi kitų metų rugsėjį, į Klaipėdą bus atplaukę 13 dujovežių.

„Statoil“ dujas šiuo metu perka dujų prekybos bendrovės „Litgas“ ir „Lietuvos dujų tiekimas“ (LDT) bei Jonavos trąšų gamintoja „Achema“. „Litgas“ savo interneto svetainėje nurodo, kad pirmadienį atplaukiančiame laive bendrovei bus skirta 77 tūkst. kubų dujų. Buitiniams vartotojams dujas tiekianti LDT, dar neprasidėjus šildymo sezonui, tikėtina, atsigabena nedaug dujų arba visai jų neperka, todėl likusi krovinio dalis yra skirta „Achemai“.

Klaipėdos SGD terminalo pajėgumus ateinantiems dujų metams kol kas yra rezervavusi tik „Litgas“.

Vilnius, rugsėjo 26 d. (BNS).

 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode