Parama
Pasieniečiai sutriuškino vietnamiečius gabenusią grupuotę

Bendradarbiaudami su kolegomis Lietuvoje ir Latvijoje, Lenkijos pasieniečiai sutriuškino tarptautinę nusikalstamą grupuotę. Ji organizavo Vietnamo piliečių nelegalią migraciją per Rusiją ir Baltijos šalis į Lenkiją.

Savo ruožtu Lietuvos pasieniečiai sulaikė vieną pagrindinių nelegalios migracijos kanalo organizatorių. Jis yra čečėnų tautybės Rusijos pilietis.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis BNS sakė, kad 31 metų Rusijos piliečiui pareikšti įtarimai dėl neteisėto asmenų gabenimo per valstybės sieną, tyrimą atlieka Lietuvos pasieniečiai. Įtariamasis teismo sprendimu suimtas iki lapkričio ir laikomas Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime.

Pastarosiomis savaitėmis vykusios operacijos metu buvo likviduota minėta grupuotė bei sulaikyti jos nariai – Lenkijos ir Rusijos piliečiai. Be kelių Lenkijos sienos apsaugos padalinių, dalyvavo ir Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnyba bei Latvijos valstybinės sienos apsaugos atstovai.

Sulaikymai vienu metu vykdyti Lenkijos, Lietuvos ir Latvijos teritorijose, remdasi kolegų iš Lenkijos informacija antradienį pranešė VSAT.

Lenkijoje sulaikyti du čečėnų tautybės Rusijos piliečiai bei Lenkijos pilietis, kurie sudarė grupuotės pagrindą. Tuo pat metu Latvijos pareigūnai sulaikė kitus grupuotės narius – 10 čečėnų tautybės Rusijos piliečių, vykdžiusių nusikaltimus prie Latvijos sienos su Rusija.

Visiems sulaikytiesiems per šią operaciją pateikti kaltinamai dalyvavimu organizuotoje tarptautinėje nusikalstamoje grupėje, organizavusioje nelegalią vietnamiečių migraciją.

Iki šiol iš viso sulaikyti 84 nelegalūs migrantai iš Vietnamo. Pusė jų įkliuvo Lenkijos pareigūnams, kiti 42 keičiantis informacija buvo sulaikyti Lietuvos ir Latvijos pasieniečių.

Iš viso šiemet Lietuvos VSAT pareigūnai jau sulaikė 148 Vietnamo piliečius, bandžiusius neteisėtai patekti į Lietuvą. 2015 m. vietnamiečių pasieniečiai sulaikė 382, 2014 m. – 301.

Vilnius, rugsėjo 27 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode