Parama
Klaipėdos uoste atidaryta 3 futbolo aikščių ilgio estakada

„Naujoji dviejų lygių sankryža, šiandien atidaryta Klaipėdoje, yra dar vienas sėkmingų Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos investicijų pavyzdys. 332 metrų ilgio estakada, pastatyta virš penkių geležinkelio kelių ir Nemuno gatvės, leis efektyviau valdyti transporto srautus, skatins uosto plėtrą ir ne mažiau svarbu - pagerins gyvenimo sąlygas klaipėdiečiams“, – šiandien estakados atidarymo ceremonijoje sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.
Ministro R. Sinkevičiaus teigimu, ši sankryža  – tai atvertas kelias Klaipėdos Nemuno ir aplinkinėmis gatvėmis, kurios skendėdavo spūstyse, o vairuotojai nuolat gaišo laiką prie geležinkelio pervažos. „Klaipėdos Smeltės“ teritoriją sujungusi estakada šioje uosto dalyje veikiančioms įmonėms ir jų klientams leis saugiai ir greitai patekti į terminalą ir išvykti iš jo.
Estakada buvo statoma Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai įgyvendinant uosto infrastruktūros plėtros planą. Projektas baigtas sklandžiai ir laiku – neprireikė jokių papildomų ar neplanuotų darbų, kaina išliko tokia pati, kaip ir buvo numatyta pradžioje, – 4,1 mln. eurų.
Ši dviejų lygių sankryža iškilo per palyginti trumpą laiką: rangos darbų sutartis buvo pasirašyta 2014 m. spalį, o darbai statybų aikštelėje prasidėjo 2015 m. gruodį.
Statybos darbai vyko pagal griežtą grafiką, minučių tikslumu, nes visai šalia penkiomis geležinkelio linijomis nuolat važiuodavo traukiniai, eismą geležinkeliu buvo galima riboti tik labai trumpam.
Naujosios estakados ilgis – 160 metrų, tačiau su prieigomis jis siekia 330 metrų, arba atitinka daugiau nei 3 futbolo aikščių ilgį. Estakados važiuojamosios dalies plotis – 7 metrai, bendras plotis 9–11 metrų, įskaitant šalitilčius.
Konstrukcijai sunaudota 550 tonų metalo, perdangos įrengimui prireikė 3 tūkst. 296 kubinių metrų betono.
Statant estakadą teko iškelti ir kitoje vietoje naujai įrengti per statybų teritoriją ėjusius inžinerinius tinklus.

LR Susisiekimo ministerija

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode