Parama
A.Butkevičius: nuo rinkėjų valios priklausys, ar vadovausime dar ketverius metus Vyriausybei

 

Premjeras valdančiųjų socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius sako nejaučiąs nuovargio po ketverių pastarųjų metų vadovavimo Vyriausybei, o ar teks vadovauti dar vieną kadenciją, anot jo, priklausys nuo rinkėjų valios.

„Priklausys nuo visuomenės, jei ji pasitiki, tai politikas turi apsispręsti ir įgyvendinti jos pageidavimus“, - žurnalistams sekmadienį sakė A.Butkevičius, paklaustas, ar yra pasirengęs dar ketverius metus vadovauti Vyriausybei.

Socialdemokratų lyderis sekmadienį su žmona balsavo Naujamiesčio apygardos Konarskio rinkimų apylinkėje.

A.Butkevičius teigė besitikįs, kad socialdemokratai surinks nuo 35 iki 40 mandatų naujame Seime.

Paklaustas ar nesiskundžia nuovargiu ir ar vadovautų Vyriausybei dar vieną kadenciją, socialdemokratų lyderis atsakė: „Tikrai nesiskundžiu“.

Pasak jo, socialdemokratai kol kas nėra aptarę, su kuriomis partijomis neitų į koaliciją, būsimos galimos partnerystės priklausys nuo to, ar pavyks suderinti programines nuostatas, „rasti bendrą supratimą, ką artimiausiais metais nuveikti“.

Paklaustas, ar trauksis iš partijos pirmininko pareigų, jei rinkimų rezultatai socialdemokratams nebūtų palankūs, A.Butkevičius teigė, jog tai paaiškės po antrojo rinkimų turo, kuris vyks po dviejų savaičių.  

A.Butkevičius nesiėmė prognozuoti, ar naujieji parlamentarai bus mažiau korumpuoti. Net keli šios kadencijos Seimo nariai įtarti kyšių ėmimu, papirkimu ir prekyba poveikiu, partijai „Tvarka ir teisingumas“ pareikšti įtarimai kaip juridiniam asmeniui.

„Apie korupciją per daug Lietuvoje kabama, aišku tie faktai, kurie įvyko, nepuošia politinės visos sistemos. Vyriausybėje esame ne kartą aptarinėję ir matėme, kad korupcijos lygis Lietuvoje, pagal „Transparency International“ vertinimus, mažėja, (...) ir dalis ministrų būna labai nepatenkinti, kad daug apie tai kalbama be jokio teisinio pagrindo ir moralinio,“ - teigė A.Butkevičius

Per praėjusius Seimo rinkimus 2012 metais Socialdemokratų partija po pirmojo rinkimų turo daugiamandatėje apygardoje iškovojo 18,4 proc., o po abiejų turų iš viso užsitikrino 38 vietas parlamente.

Vilnius, spalio 9 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode