Parama
R.Paksas: tai yra nedemokratiškiausi rinkimai Lietuvos istorijoje

 

Šių metų Seimo rinkimai yra nedemokratiškiausi Lietuvos istorijoje, nes už politines jėgas agituoja prezidentė Dalia Grybauskaitė, prieš rinkimus pasitelkiama teisėsauga, mano partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas europarlamentaras Rolandas Paksas.

„Kažkodėl man atrodo, kad šitie rinkimai įeis į Lietuvos istoriją kaip labiausiai nedemokratiški rinkimai“, – sekmadienį Vilniuje su žmona Laima atėjęs balsuoti žurnalistams sakė „tvarkiečių“ lyderis.

Jo teigimu, prezidentė šiuose rinkimuose agitavo už jai priimtinas politines jėgas, be to, rinkimams įtaką darė teisėsauga.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė viešai nėra įvardijusi partijų, už kurias, jos manymu, reikėtų balsuoti. Trečiadienį balsuodama iš anksto valstybės vadovė tvirtino balsavusi „už permainas, kurios vestų link stabilaus gerovės augimo“.

Teisėsauga yra pradėjusi kelis su politine korupcija susijusius ikiteisminius tyrimus, kuriuose figūruoja aukštas pareigas einantys kelių partijų atstovai. Tarp jų yra ir partija „Tvarka ir teisingumas“ bei jos narių.

„Kažkaip man atrodo, kad Lietuvoje liko tik demokratijos šydas, o ne demokratija. Jeigu net prezidentė agituoja už jai priimtinas jėgas, tai, aš manau, tik demokratijos šydas. Dar aš manau, kad atsiras pavadinimas šitų rinkimų, nežinau po metų-trejų, kaip teisėsaugos arba jėgos struktūrų įtakojami rinkimai, kad politikai tas struktūras panaudoja savo valiai“, – tikino R.Paksas.

Tuo pačiu jis teigė esąs įsitikinęs, kad per šiuos rinkimus „Tvarka ir teisingumas“ laimės tiek pat vietų Seime kaip ir prieš ketverius metus. 2012 metais partija po antrojo rinkimų turo laimėjo 11 mandatų.

„Manyčiau, kad turėtume turėti tiek, kiek anoje kadencijoje“, – sakė politikas.

Paklaustas, ar jungtųsi su kokia nors partija, jeigu jo vadovaujama politinė jėga neįveiktų privalomo 5 proc. rinkimų barjero, „tvarkiečių“ lyderis teigė, kad partija tikrai pateks į Seimą.

„Pirmas dalykas, kad pateks, tai į antrą klausimo dalį nėra reikalo atsakyti“, – teigė R.Paksas.

„Tvarkiečių“ lyderis tvirtino, kad nenorėtų dirbti su konservatoriais ir liberalais: „Tik nepatyrę politikai sako, kad neitume su kažkuo. Aš asmeniškai nenorėčiau darbuotis su konservatoriais ir liberalais.“

Vilnius, spalio 9 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode