Parama
Seimas sugriežtino paramos ir labdaros teikimą

Seimas užkirto kelią galimam interesų konfliktui valstybės ir savivaldybių įmonėse, teikiant paramą ir labdarą. Parlamentarai trečiadienį priėmė šią veiklą sugriežtinančių pataisų svarstymą.

Už Labdaros  ir paramos įstatymo pataisas  balsavo 69 Seimo nariai, o susilaikė 4 parlamentarai.

Seimas uždraudė įmonėms teikti paramos su jomis susijusioms įmonėms. Išimtys būtų taikomos tik švietimo, kultūros, socialinių ar sveikatos priežiūros paslaugų bendrovėms.

Siekiant įgyvendinti visuomenės teisę žinoti, kaip naudojamas valstybės turtas, Seimas įpareigojo įmones viešai skelbti, kam, kada ir už kokią sumą jos suteikė paramos ar labdaros.

Pasak pataisų iniciatorių, dabar vienos valstybės ir savivaldybių kontroliuojamos įmonės remia susijusias įmones ir taip sumažina savo pajamų dalį - paramai ar   labdarai  skiriama iki 40 proc. gautų pajamų. Tokiu būdu į biudžetą sumokama ir mažiau dividendų.

Pataisos numato, kad partijos nebegalės būti paramos gavėjomis, todėl labdara negalės būti naudojama politinėms kampanijoms finansuoti ar per jas atsiradusioms skoloms dengti.

Pataisos įsigalioja nuo 2017 metų sausio.

Vilnius, spalio 12 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode