J.Valančiūnas dominavo prieš NBA čempionus, tačiau „Grizzlies“ subliuško po pertraukos

Jonas Valančiūnas sužaidė vieną rezultatyviausių sezono mačų ir tapo tikru galvos skausmu NBA čempionų aukštaūgiams, tačiau lietuvio atstovaujama „Memphis Grizzlies“ (10-11) ekipa svečiuose turėjo pripažinti „Los Angeles Lakers“ (21-6) pranašumą rezultatu 105:115 (31:16, 28:30, 23:41, 23:28).

Svečiai iš Memfio puikiai pradėjo rungtynes, o vienu iš galingo spurto iniciatorių tapo ir labai solidų pasirodymą surengęs Jonas Valančiūnas.

Uteniškis jau per pirmas penkias mačo minutes pelnė net 11 taškų ir sugriebė 3 kamuolius, o „Lakers“ buvo priblokšti oponentų spurto – 22:2.

Nors NBA čempionams pavyko kiek aptirpdyti varžovų pranašumą, pirmoje mačo dalyje dviženklę persvarą išlaikė „grizliai“, kurie visiškai subliuško po pertraukos.

Čempionišką režimą įjungę „Lakers“ trečią kėlinuką laimėjo net 41:23, o ketvirčio pabaigoje po LeBrono Jameso dvitaškio pirmą sykį šiame mače išsiveržė į priekį (82:80).

Karalius greitai surinko dar 7 taškus, du su pražanga pridėjo Montrezlas Harrellas, o „Lakers“ po kelių akimirkų jau turėjo dviženklį pranašumą (92:82) ir užtikrintai nužygiavo link pergalės.

Pralaimėtojų gretose J.Valančiūnas pratęsė rezultatyvių pasirodymų seriją. Uteniškis per 32 min. pelnė 22 taškus (8/12 dvit., 1/1 trit., 3/4 baud.), sugriebė 8 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Aukštaūgis taip pat padarė 3 klaidas ir 4 sykius pažeidė taisykles.

JV per pastarąją ketverių rungtynių atkarpą trejose iš jų pelnė 20 ir daugiau taškų, o šįsyk sukėlė daug rūpesčių vienam geriausių lygos besiginančių aukštaūgių Marcui Gasoliui.

Lietuvis buvo vienas iš trijų Memfio klubo lyderių šiame mače – rezultatyvumu nusileido tik Graysonui Allenui (23 tšk.), o tiek pat taškų kiek JV surinko ir Ja Morantas (22 tšk.), taip pat išskirstęs ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Svečiams nesisekė stabdyti viską nuo paviršiaus šluojančio „Lakers“ lyderių dueto. Anthony Davisas pelnė net 35 taškus, o L.Jamesas pridėjo 28 ir liko per plauką nuo trigubo dublio (9 atk. kam., 8 rez. perd.).

„Los Angeles Lakers“: Anthony Davisas 35 (9 atk. kam.), LeBronas Jamesas 28 (9 atk. kam., 8 rez. perd.), Kyle'as Kuzma 20 (10 atk. kam.), Montrezlas Harrellas 14 (7 atk. kam.).

„Memphis Grizzlies“: Graysonas Allenas 23 (6/10 trit.), Ja Morantas (10 rez. perd.) ir Jonas Valančiūnas po 22, Dillonas Brooksas 12.

Tayloro Jenkinso auklėtiniams tai buvo penktoji nesėkmė per pastaruosius šis mačus, „grizlius“ nubloškusi už atkrintamųjų ribos – į 9-ąją poziciją.

Savo ruožtu „Lakers“ laimėjo jau septintą kartą paeiliui ir toliau lipa ant kalnų Vakarų konferencijos lyderiams „ Utah Jazz“.

Kiti nakties rezultatai:

„Charlotte Hornets“ – „Minnesota Timberwolves“ 120:114 (T.Rozieras 41 / M.Beasley 31);

„Washington Wizards“ – „New York Knicks“ 91:109 (R.Westbrookas 23 / J.Randle'as 24);

„Atlanta Hawks“ – „San Antonio Spurs“ 114:125 (T.Youngas 25 / D.DeRozanas 23);

„Dallas Mavericks“ – „New Orleans Pelicans“ 143:130 (L.Dončičius 46 / Z.Williamsonas 36);

„Chicago Bulls“ – „Los Angeles Clippers“ 106:125 (Z.LaVine'as 26 / K.Leonardas 33);

„Boston Celtics“ – „Detroit Pistons“ 102:108 (J.Tatumas 33 / S.Bey'us 30);

„Denver Nuggets“ – „Oklahoma City Thunder“ 97:95 (N.Jokičius 22 / J.Jacksonas 20);

„Utah Jazz“ – „Milwaukee Bucks“ 129:115 (R.Gobert'as 27 / G.Antetokounmpo 29);

„Portland Trail Blazers“ – „Cleveland Cavaliers“ 129:110 (G.Trentas Jr. 26 / C.Sextonas 25);

„Sacramento Kings“ – „Orlando Magic“ 112:123 (B.Hieldas 19 / N.Vucevičius 42).