RETRO

Sunkią pergalę šventusi Lietuva pateko į Europos krepšinio čempionatą

Vasario 22-oji vos netapo Lietuvos krepšinio gedulo diena. Mūsų šalies komanda tik po itin įtemptos kovos 77:76 (25:19, 16:18, 17:23, 19:16) nugalėjo Daniją ir vis dėlto pateko į kitų metų Europos čempionatą.

Dariaus Maskoliūno auklėtiniams reikėjo būtinai laimėti pirmadienio vakarą prieš danus.

Jau nuo pat rungtynių pradžios Danija rodė, kad neturi ką prarasti lemiamame mūšyje – lietuviai nerado vaistų gynyboje ir komandos žaidė taškas į tašką pirmus du kėlinius, po kurių 41:37 priekyje buvo Lietuva.

Po pasitarimo iš rūbinės Danija išėjo pajautusi kraujo skonį ir trečiojo kėlinio viduryje jau atsiliko Lietuvos komanda 50:55.

„Apsiraminkit, apsiraminkit“, – sakė D.Maskoliūnas per minutės pertraukėlę, po kurios metė itin žemą penketą su Jonu Mačiuliu vidurio puolėjo pozicijoje. Žaidimas stabilizavosi, o prieš lemiamą ketvirtį Lietuva atsiliko 58:60.

Lemiamą 10-ties minučių atkarpą pradėjo lietuviai užtikrintai ir susikrovė gan apčiuopiamą pranašumą (66:60), bet tada varžovai pelnė dvitaškį su pražanga, o D.Maskoliūnas užsidirbo techninę pražangą.

Tuomet Lietuvos krepšininkai dar kartą smogė varžovams ir skirtumas pasiekė 9 taškus, bet ir tai nenužudė danų, kurie, likus pusantros minutės, sumažino Lietuvos pranašumą iki 2 taškelių (77:75).

Europos čempionato bilieto likimas sprendėsi paskutinėmis akimirkomis. Lemiamas buvo Manto Kalniečio blokas, likus žaisti 5 sek. Po šio epizodo lietuviai išlaikė kamuolį iki mačo pabaigos.

M.Kalnietis pelnė 11 taškų (1/1 dvit., 3/6 trit.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 16 naudingumo balų Lietuvos rinktinei. Po 10 taškų pridėjo Jonas Mačiulis, Vaidas Kariniauskas ir Tomas Dimša.

Danijos komandoje su 21 tašku rezultatyviausias buvo Kevinas Larsenas (5/8 dvit., 3/3 trit.), kuris dar sugriebė 6 kamuolius. Adama Darboe pridėjo 20 taškų ir išdalino 6 perdavimus.

Lietuviai pataikė 52 proc. dvitaškių (16/31) ir 32 proc. tritaškių (8/25), varžovai iš arti atakavo 43 proc. (15/35), iš toli – 45 proc. (9/20) taiklumu.

Kovą dėl kamuolių danai laimėjo minimaliai 34:33, abi komandos atliko po 11 rezultatyvių perdavimų.

Lietuvos komanda suklydo tik 6 kartus, Danijos – 11.

Lietuva: M.Kalnietis 11 (6 rez. perd.), J.Mačiulis (6 atk. kam.), V.Kariniauskas ir T.Dimša po 10, G.Masiulis ir M.Blaževičius po 8, M.Kuzminskas (5 atk. kam.) ir A.Butkevičius po 6, L.Birutis 4, E.Bendžius 2.

Danija: K.Larsenas 21 (3/3 trit., 6 atk. kam., 23 naud. bal.), A.Darboe 20 (6 rez. perd.), P.Hertzas ir J.Zohore (10 atk. kam.) po 12.