Geležinę gynybą demonstravęs „Žalgiris“ nugalėjo „Crvena zvezda“

Kauno „Žalgiris“ (14-11) pasiekė svarbų laimėjimą lenktynėse dėl Eurolygos atkrintamųjų. Martino Schillerio auklėtiniai namuose panaikino dviženklį deficitą ir 75:62 (22:26, 18:18, 20:14, 15:4) įveikė vieną turnyro autsaiderių Belgrado „Crvena zvezda“ (7-18) klubą.

Kauniečių raktas į pergalę buvo geležinė gynyba. Jei per pirmąjį ketvirtį jie praleido net 26 taškus, tai per likusius tris ketvirčius „Crvena zvezda“ įmetė vos 36. Ketvirtajame kėlinyje serbai apskritai sunkiai rado kelius link „Žalgirio“ krepšio – pirmuosius taškus jie pelnė tik sužaidus daugiau nei šešias minutes, o iš viso jų surinko tik 4.

Belgrado žaidėjai šiose rungtynėse pataikė tik 40 proc. metimų (23/57).

Pirmajame kėlinyje žalgiriečiai ilgą laiką pirmavo minimaliu skirtumu, tačiau ketvirčio pabaigoje prabilo 34-erių veteranas Marko Simonovičius, po kurio trijų tolimų bombų „Crvena zvezda“ laimėjo pirmąsias 10 minučių 26:22.

Serbų veteranas savo šou pratęsė ir po pauzės, kai išprovokavo pražangą mesdamas iš toli, o prie komandos draugo prisidėję Dejanas Davidovacas ir Ognjenas Dobričius sukūrė svečiams net 13 taškų persvarą – 35:22.

Kauniečiai užtruko keturias minutes, kol pelnė pirmuosius taškus, bet vedini 13 taškų per pirmąją mačo pusę pelniusio Nigelo Hayeso atsitiesė ir iki ilgosios pertraukos beveik ištirpdė varžovų persvarą – 40:44.

Antroje susitikimo dalyje „Crvena zvezda“ dar trumpai pirmavo, bet netrukus iniciatyvos ėmėsi Marius Grigonis. Jis pelnė 7 taškus per kelias minutes, o spurtavęs „Žalgiris“ antroje kėlinio pusėje jau pirmavo 55:50.

Nors Jordanas Loydas paskutinę trečiojo ketvirčio sekundę įmetė tritaškį ir nukirpo „Žalgirio“ persvarą iki 2 taškų (58:60), kauniečiai įjungė aukštesnę pavarą ketvirtajame kėlinyje, kai varžovai taškų nepelnė daugiau nei šešias minutes, o žalgiriečiai atitrūko dviženkliu skirtumu (68:58).

Nors galiausiai J.Loydui pavyko nutraukti nesėkmingą svečių atkarpą, išsigelbėti serbai jau nesugebėjo. Sėkmingai ir toliau gynęsi žalgiriečiai per paskutinį ketvirtį praleido vos 4 taškus ir iškovojo 14-ąją pergalę šį sezoną.

„Žalgirio“ gretose vienas geriausių sezono rungtynių sužaidė M.Grigonis. Nors kauniečių lyderis pirmuosius taškus pelnė tik antrojo ketvirčio antroje pusėje, tačiau net 36 minutes žaidęs gynėjas spėjo surinkti 17 taškų (2/2 dvit., 3/6 trit., 4/4 baud.), atkovoti 3 kamuolius, atlikti 6 rezultatyvius perdavimus, perimti 1 kamuolį, išprovokuoti 5 pražangas ir surinkti 24 naudingumo balus.

M.Grigonis 24 balus surinko jau trečią sykį šį sezoną, o naudingiau jis rungtyniavo tik kartą, kai Vilerbane jo naudingumas siekė 27 balus.

Laimėjęs „Žalgiris“ pergalių skaičiumi (14) pasivijo aštuntoje Eurolygos vietoje esantį Stambulo „Anadolu Efes“ klubą. Tiesa, turkai yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Kitas rungtynes kauniečiai žais jau poryt – ketvirtadienį jie išvykoje bandys įkąsti be Facundo Campazzo klimpstančiam Madrido „Real“ klubui, turinčiam vos viena pergale daugiau nei „Žalgiris“.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 17 (3/6 trit., 6 rez. perd., 24 naud. bal.), Nigelas Hayesas 16 (3/5 trit.), Augustine'as Rubitas 15 (7/11 dvit., 8 atk. kam.), Joffrey Lauvergne'as 9, Thomasas Walkupas (7 rez. perd.) ir Lukas Lekavičius po 6, Paulius Jankūnas 4 (6 atk. kam.), Martinas Gebenas 2, Artūras Milaknis, Rokas Jokubaitis ir Karolis Lukošiūnas taškų nepelnė.

„Crvena zvezda“: Jordanas Loydas (5/14 metimai) ir Marko Simonovičius (3/8 trit.) po 16, Aleksa Uskokovičius 9, Ognjenas Dobričius 8.