Sprogimas

R. Meilutytė Indianapolyje iškovojo antrą „Trigubą karūną“, o D. Rapšiui – trečias pasaulio taurės sidabras

Indianapolyje (JAV) besibaigiančiame paskutiniame – trečiajame – FINA pasaulio plaukimo taurės etape – dar vienas Rūtos Meilutytės triumfas. D. Rapšiui – trečias pasaulio taurės sidabras.

Moterų 50 m plaukimo krūtine rungties finale kaunietė distanciją įveikė per 28,70 sek. ir dar kartą tapo čempione.

Lietuvos plaukikė vėl buvo netoli pasaulio rekordo, (28,56 sek.), kuris priklauso jamaikietei Aliai Atkinson.

Antra finišavo amerikietė Lilly King (29,16), trečia – slovakė Andrea Podmanikova (29,89).

R.Meilutytė laimėjo šios rungties finalus ir per abu pirmuosius pasaulio taurės etapus Berlyne bei Toronte, todėl jai atiteko vadinamoji „Triguba karūna“ ir 10 000 JAV dolerių piniginis prizas. Tokį pat fenomenalų rezultatą Lietuvos plaukikė pasiekė ir 100 m plaukimo krūtine rungtyje.

Šeštadienį atrankos varžybose R. Meilutytė distanciją įveikė per 30,36 sek., o L.King finišą pasiekė kiek greičiau – per 29,96 sek.

FINA pasaulio plaukimo taurės trečiasis etapas Indianapolyje (JAV) buvo labai sėkmingas ir Danui Rapšiui. Lietuvos plaukikas už Atlanto tapo net trijų rungčių vicečempionu.

Ketvirtadienį lietuvis pasipuošė 400 m plaukimo laisvu stiliumi sidabru, o penktadienį buvo antras 200 m plaukimo kompleksiniu būdu finale.

Paskutinę varžybų dieną D.Rapšys 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale taip pat užėmė antrąją vietą. Lietuvos sportininkas distanciją įveikė per 1 min. 41,89 sek. ir minimaliai nusileido tik amerikiečiui Kieranui Smithui (1 min. 41,78 sek.).

Trečias finišavo kitas JAV plaukikas Drew Kibleras (1 min. 41,93 sek.).

Dieną rungties atrankoje D.Rapšys finišą pasiekė per 1 min. 42,63 sek. ir buvo greičiausias tarp visų dalyvių.