Rajone pakvipo žolynais ir medumi

 

Pirmadienį išradingai papuoštame Plinkšių globos namų kiemelyje surengta smagi šventė „Sutikime Žolines kartu“, o kitą dieną į Žolinės šventę „Kai pakvimpa žolynais ir medum“ mažeikiškius ir svečius sukvietė klubas „Mano namai“.

Veiklos netrūko

Plinkšėse šventę organizavo Plinkšių socialinės gerovės centras, kaimo bendruomenė ir Plinkšių globos namai. Čia veiklos ir įspūdžių netrūko nei mažam, nei dideliam. Iš įvairiaspalvių gėlių žiedų, kankorėžių sukurta įstabaus grožio mandala, šventės dalyviai rišo gėlių puokštes. „Vaikų kampelyje“ mažiesiems buvo gražinami veidukai, jie pūtė spalvotus muilo burbulus, piešė ant akmenukų, rungtyniavo šokinėdami maišuose, piešė drugelius bei žaidė įvairius žaidimus, kuriuos organizavo Šerkšnėnų kultūros centro darbuotojos Salomėja Macijauskienė ir Monika Kontvainienė, dalyvavo sporto rungtyse. Akcijos ir atrakcijos suteikė vaikučiams daug gerų emocijų, o vėliau, dideliam mažųjų džiaugsmui, jiems išdalinti ledai.

Lydėjo puiki nuotaika

Globos namų gyventojai ir kiti dalyviai taip pat neliūdėjo: žaidė šachmatais, klausėsi Arūno ir Linos Raudonių, Telšių senelių globos namų grupės „Mon svajuonės“ atliekamų dainų, o vėliau ir patys dovanojo susirinkusiesiems smagią dainą. Visi vaišinosi žolelių arbata, įvairiausiais saldumynais, gira, naujojo derliaus vaišėmis, skanavo gardžios košės.

Sveikino garbingi svečiai

Žolinės proga plinkšiškius sveikino Mažeikių dekanato dekanas, Sedos parapijos klebonas kun. Modestas Ramanauskas, Telšių senelių globos namų atstovai, Mažeikių kultūros centro kapelos „Bočiai“ moterys, sveikinimą nuo LR Seimo nario perdavė jo padėjėjas-sekretorius Česlovas Čyžas. Visiems, padėjusiems organizuoti šventę, įteiktos padėkos ir gėlių puokštės. 

Subūrė mažeikiškius

Saulėtą antradienio popietę aikštėje prie Mažeikių kultūros centro vyko klubo „Mano namai“ (vadovė Krista Kinčienė) organizuota Žolinės šventė „Kai pakvimpa žolynais ir medum“. Draugėn susibūrę mažeikiškiai ir miesto svečiai grožėjosi iš gėlių, įvairiausių žolių ir žolelių sukurtais darbais, aktyviausieji patys kūrė kompozicijas.

Bitininkai, žolininkai, amatininkai žolynų ir medaus turguje pristatė savo produkciją, demonstravo darbus. Susirinkusieji vaišinosi atsineštais gardėsiais, arbata. Vyko viktorinos ir atrakcijos.

 Muzikinę programą pristatė Mažeikių trečiojo amžiaus universiteto „Mes“ kolektyvai, romansų atlikėjai „Akmenės vyrai“, Telšių rajono Nevarėnų kultūros centro kapela „Trukt už vadžių“, stilizuotų šokių grupė „Asorti“, grupė „Euforija“, TV projekto „Lietuvos balsas“ finalininkas Gražvydas Staigvilas. 

Alina JONIKĖ

Autorės nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode