Ssc pirmasis
Naujasis Klaipėdos ženklas sutiktas kritika: abejonių kelia kaina ir autentiškumas

 

Praėjusią savaitę paviešintas po dešimtmečio atnaujintas Klaipėdos miesto reprezentacinis ženklas – stilizuota mėlyna K raidė, simbolizuojanti jūrą, miestą ir inkarą, sulaukė kritikos pliūpsnio, įtariamas net plagiatas, pirmadienį pranešė LNK ir TV3 „Žinios“.   

Uostamiesčio merui Vytautui Grubliauskui, kuris naują  ženklą vadina neįkvepiančiu,  neaišku, kodėl nebetinka buvęs miesto ženklas (laivelį primenanti šypsenėlė – BNS), už kurį buvę sumokėta daugiau nei 145 tūkst. eurų. Meras nutarė aiškintis, kodėl buvo kurtas naujas miesto reprezentacinis ženklas, kurio apraše yra gramatinių klaidų –  laukia iš  savivaldybės administracijos visų dokumentų, susijusių su šiuo miesto ženklo atnaujinimu.  

Taip pat kilo įtarimas, ar naujas ženklas nėra plagiatas, nes jame įžvelgiama panašumų su dizainerio Daliaus Stuokos  prieš trejus metus sukurtu logotipu.

Ženklą ir jo gidą kūrė įmonė „Alora“ iš Vilniaus.  

Kilo įtarimų, kad ženklo kūrimo sutartis gali būti neteisėta – ji sudaryta neviešojo konkurso, o neskelbiamos apklausos būdu.   

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija vadovas Saulius Budinas sako, kad -ženklas buvo perkamas iš buvusio Klaipėdos prekės ženklo, kuris anot jo, buvo sėkmingas, kūrėjų.

„Pasitikėjimas tais autoriais tikrai  buvo“, – teigė S. Budinas, anot kurio negalima pasakyti, ar ženklo dizainas originalus – už ženklo autentiškumą atsako jo kūrėjai. 

S. Budinas pranešė, kad ženklas pateiktas registruoti Patentų biurui. 

Pasak jo, už naujojo Klaipėdos ženklo sukūrimą, jo naudojimo vadovą, įgyvendinimo ir komunikacijos planą sumokėta daugiau kaip 24 tūkst. eurų ir ženklo kūrėjai pinigus jau gavo. 

 Vilnius, liepos 9 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode