Ssc pirmasis
Posėdžiavo Antikorupcijos komisija

 

Birutė ŠNEIDERAITIENĖ

Užvakar įvyko Mažeikių rajono savivaldybės Antikorupcijos komisijos posėdis. Iš 9 komisijos narių dalyvavo ir balsavo 7. Posėdžio darbotvarkėje numatyti 3 klausimai.

Kreipsis į STT ir FNTT

Pirmuoju klausimu – aptartas gautas atsakymas iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pagal nagrinėjamą skundą dėl Antikorupcijos komisijos narės, buvusios pirmininkės Linos Rimkienės veiksmų ir nuspręsta kreiptis į STT ir FNTT, kad šios tarnybos pagal kompetenciją nustatytų, ar minėta Tarybos narė nepažeidė Teisės aktų nuostatų, pirkdama prekes ir paslaugas automobilio remontui iš savo įmonių ir, ar, galimai, nepirko brangesnėmis nei rinkos kainos.

Priešistorija

Tarybos narė L. Rimkienė Antikorupcijos komisijos akiratin pateko pagal anoniminį skundą dėl galimai neteisėtų veiksmų. Skunde prašoma patikslinti ir išsiaiškinti, ar politikė nepervedinėja Savivaldybės biudžeto lėšų, skirtų jos, kaip Tarybos narės, veiklai finansuoti, į šeimos valdomą įmonę UAB „Autobastionas“ už neva atliktas paslaugas, ar nesinaudoja fiktyviais sandoriais ir kt.

Balandžio 24 d. vykusiame Antikorupcijos komisijos posėdyje balsų dauguma nuspręsta skundą nagrinėti ir kreiptis į administracijos direktorių su prašymu, kad šis pateiktų Savivaldybės biudžeto lėšų panaudojimo dokumentus bei išvadą dėl Savivaldybės biudžeto lėšų, skirtų minėtos Tarybos narės veiklai finansuoti, panaudojimo.

Birželio 10-ąją vykusiame Mažeikių rajono savivaldybės Antikorupcijos komisijos posėdyje aptarti gauti dokumentai iš Savivaldybės administracijos ir nuspręsta išaiškinimo dėl viešų ir privačių interesų kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją. Ši pasiūlė kreiptis į Savivaldybės etikos komisiją.

Pradės svarstymą

Komisija nusprendė pradėti svarstymą dėl mažeikiškio Virginijaus Sungailos birželio 7 d. prašymo, dėl VšĮ Mažeikių ligoninė kompiuterinio tomografo įrengimo teisėtumo. Ketinama prašyti Mažeikių ligoninės direktoriaus tomografo pirkimo sutarties.

Kiti klausimai

Posėdyje pristatyta informacija iš Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos dėl korupcijos pareiškimo tikimybės nustatymo 2018 metais.

Komisijos pirmininkas Petras Kekys informavo apie gautą atsakymą dėl galimos klastotės sandorių tarp valstybinės institucijos, Bažnyčios ir privačios bendrovės.

Birželio 10-osios Antikorupcijos komisijos posėdyje V. Sungaila Komisijai pateikė dokumentus dėl galimai neteisėtų sandorių tarp Telšių apskrities viršininko administracijos, Bažnyčios bei UAB „Baltic house“, kuri ant valstybinėje žemėje suformuotų pamatų (galimai nesamų) parapijos namams, juos nupirkus, įrengė automobilių plovyklą. Dėl didelės gautos atsakymo medžiagos apimties šis klausimas bus nagrinėjamas atskirame posėdyje.

Autorės nuotraukos

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode