Ssc pirmasis
Mažeikių rajono savivaldybė turi naują administracijos direktorių

 

Birutė ŠNEIDERAITIENĖ

 Šiandien, gegužės 13 d., vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje tarybos narių balsų dauguma administracijos direktore patvirtinta Laima Nagienė. Pareigas pradės eiti nuo gegužės 27 d.

Patvirtintos Kontrolės komiteto bei Etikos ir Antikorupscijos komisijų sudėtys. Kontrolės komiteto pirmininke vienbalsiai išrinkta Lina Rimkienė. Etikos komisijai vadovaus Odeta Jasmontienė. Antikorupcijos komisijos pirmininku paskirtas Paulius Auryla.

Tarybos narei L. Nagienei sutikus kandidatuoti į administracijos direktoriaus pareigas, mero Vidmanto Macevičiaus pakviesta pristatyti savo programą ir vizijas, kandidatė teigė, kad tai didžiulis jai iššūkis dirbti Savivaldybės administracijos direktore: „Visų mūsų tikslas ir uždaviniai – siekti, kad žmonėms Mažeikiuose būtų gera gyventi. Svarbu sudaryti sąlygas ne tik infrastruktūros, bet ir švietimo, socialinėse ir kitose srityse. Mes ėjom ir einam teisingu keliu. Nors teko ir uždaryti kai kurias mokyklas, tačiau turime stiprinti švietimo bazę. Kita problema – trūkstam vietų senelių namuose. Mūsų keliasdešimt senelių išvežti į kitus rajonus. Turime sudaryti geras sąlygas vyresnės kartos žmonėms.“

Kandidatė akcentavo ir pėsčiųjų viaduko per geležinkelį lifto klausimą: „Problema bus sprendžiama, ieškosime atsakingų asmenų.“ L. Nagienė apžvelgė ir vandentvarkos bei nuotekų surinkimo tvarkymo klausimus – projektai bus tęsiami. Pasak jos, teks papildomai skirti pinigų Ventos upės slėnio sutvarkymui. Kandidatė kalbėjo ir apie kelių bei viaduko per geležinkelį Algirdo gatvėje įrengimo klausimą ir vylėsi, kad daugiau nepatogių projektų su daug šveisoforų neteks rengti.

Užsimindama apie verslą tikino, kad būtina jį skatinti, tačiau kaip blogą pavyzdį paminėjo logistikos centrą „Moki-veži“, kurio įsikūrimui prieštaravo aplinkiniai gyventojai: „Reiktų pamąstyti apie šalia gyvenančius.

Dar didesne problema L. Nagienė įvardijo Savivaldybės Teisės skyriaus blogą darbą, kai, anot jos, daug lėšų atiduodama advokatų kontoroms: „Teisės skyrius nesugeba parengti teisinių dokumentų.“

Pasak L. Nagienės, kad darbas būtų sklandus, kiekvienas Savivaldybės darbuotojas turi jausti atsakomybę už save.

Kandidatė atkreipė dėmesį ir į Savivaldybės skyrių optimizavimą. Pasak L. Nagienės, Mažeikių rajono savivaldybėje per daug vadovų. „Yra tokių skyrių, kur dirba 5 darbuotojai, o jiems vadovauja du vadovai, – sakė L. Nagienė, apžvelgdama ir blogą situaciją dėl nebaigtų statybų: „Kai kurie objektai neįteisinti dar nuo 2001 m. Vertė siekia net 13 milijonų eurų.“ Pastebėtas ir investicijų klausimas. Pasak L. Nagienės, apie galimą paraiškų teikimą net nesužino įstaigos, kurioms tai aktualu.

Baigdama savo pasisakymą būsima administracijos direktorė akcentavo, jog nuo visų priklauso sėkmingas darbas, ir vylėsi, kad sprendimus taryba palaikys.

L. Nagienės kandidatūrai pritarė ir konservatorių lyderė Lina Rimkienė, ragindama tai daryti ir savo partiečius.

Pritarti savo partietės kandidatūrai siūlė ir socialdemokratas Jonas Jurkus bei Bronius Kryžius, pastebėjęs kandidatės darbštumą: „Dirbdamas kartu, kai ji vadovavo tarybos Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto posėdžiui, mačiau jos darbštumą. Šiek tiek emocijas suvaldžius, puiki vadovė.“

Ironizuodamas „sveikino su praregėjimu“ ir nepasitenkinimą savo partietei išsakė socialdemokratas Deivydas Vyniautas, kolegę pavadindamas bendrininke projektų ir kitų, jiems esant valdžioje, atliktų blogų darbų.

D. Vyniautas kėlė klausimą ir dėl neva didesnės 500 eurų algos paskyrimo. Į tai verslininkui atsakė meras: „Nuo š. m. sausio 1 d. pasikeitė atlyginimų skaičiavimo tvarka. Galutinė darbo užmokesčio suma nesikeičia, kaip ir gavo ankstesnis administracijos direktorius.“ Pasak mero V. Macevičiaus, praeityje galėtume surasti daug ne itin taupymo faktų: „Jūs ateidami į naują darbo vietą netrykšit džiaugsmu, jei atlyginimas bus mažesnis nei buvusioje darbovietėje. Šiuo žmogumi aš pasitikiu, o kiekvienas turim minusų ir pliusų, tačiau prisitaikant galima puikiai dirbti ir nesvarbu, ar esi daugumoje, ar mažumoje – visi vienodai esame įsipareigoję savo rinkėjams.“

L. Nagienė dėkojo merui už pasitikėjimą, o D. Vyniautui atsakė, jog nereikia manyti, kad šiandien mostelėjus burtininko lazdele viskas pasikeis.

„Mūsų visų bendras tikslas – gražinti miestą“, – sakė kandidatė.

Iš posėdyje dalyvavusių 26 tarybos narių slaptu balsavimu 23 pritarė L. Nagienės kandidatūrai, du tarybos nariai balsavo „prieš“.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode