Molėtuose po trejų metų turėtų iškilti baseinas

Molėtų valdžia ketina iki 2022 metų mieste pastatyti baseiną. Skaičiuojama, kad jis kainuos 3,84 mln. eurų, o didesnė dalis išlaidų bus finansuojama Valstybės investicijų programos lėšomis.

Pasak Molėtų rajono mero Sauliaus Jauneikos, tikimasi, kad baseinas padidins miesto gyventojų aktyvumą, ypač šaltuoju metų laiku.

„Ta mintis seniai pas mus rutuliojasi, tik vis nerasdavom finansavimo (...). Statome daugiau dėl sveikatinimo, ne dėl profesionalų rengimo. Mes turime viltį, kad tai bus vienas iš objektų, kuris žiemą šiek tiek suaktyvins gyvenimą Molėtuose“, – BNS sakė S. Jauneika.

Mero teigimu, apie 30 proc. statybų vertės finansuos savivaldybė, likusią dalį – Vyriausybė.

Pasak jo, siekiama, kad baseinas su keturiais 25 metrų ilgio plaukimo takeliais būtų pastatytas per trejus metus, tačiau tai priklausys nuo finansinių išteklių. Jis turėtų atitikti Tarptautinės vandens sporto federacijos (FINA) reikalavimus. 

Rekonstrukcija vyks dviem etapais – pirmajame planuojama rekonstruoti Ąžuolų gatvėje esantį sporto centrą, prie jo pastatant baseino korpusą. Rangovo konkursas paskelbtas liepos 9 dieną, paraiškų jam laukiama iki liepos 31 dienos.

Antruoju etapu pastate planuojama įrengti rūbines sporto centrui ir greta esančiam stadionui, kavinę. Šie darbai bus perkami skelbiant kitą konkursą.

„Kadangi tai bus priestatas, tai dar yra numatyta ten ir papildomi persirengimo kambariai sportininkams, vieta kavinei, mes jos dabar neįrenginėsim, gal ieškosim paskui investuotojų, kurie patys įsirengs“, – BNS sakė S. Jauneika.

Savivaldybės skaičiavimais, baseino išlaikymui bus skirta 252,5 tūkst. eurų per metus.

Molėtuose šiu metru baseino nėra. Prieš tris dešimtmečius jo statybos buvo pradėtos, tačiau projektas įstrigo ir pastatas buvo rekonstruotas į sporto salę.

Autorius: Paulius Viluckas

Vilnius, liepos 14 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode