Marijampolėje planuojama statyti naują bažnyčią, viena dygsta ir Alvite

Marijampolėje šiuo metu planuojama statyti naują bažnyčią, viena dabar dygsta ir Alvite – jos statybas finansuoja ir „Teltonikos“ savininkas Arvydas Paukštys.

„Projektų suderinimo darbai baigėsi, tai kitas etapas būtų bažnyčios Marijampolėje statybos. Ten yra tik dvi bažnyčios, tad trečia bažnyčia buvo reikalinga, taip pat Alvito bažnyčios statyba įsibėgėjo, atsiradus rėmėjui“, – BNS sakė Vilkaviškio vyskupijos kancleris Linas Baltrušaitis.

Anot jo, Marijampolėje bažnyčios statybos šalia Mokolų mikrorajone esančios medinės šv. Jono Pauliaus II-ojo parapijos koplyčios turėtų prasidėti artimiausiu metu.

„Kada jos prasidės, šiemet rudenį, ar kitąmet pavasarį, kol kas negaliu pasakyt, nes su klebonu dar nebuvo kalbėta“, – teigė vyskupijos kancleris.

Kaip BNS sakė šv. Jono Pauliaus II-ojo parapijos klebonas Marius Rudzinskas, bažnyčios pamatus planuojama kloti jau spalio mėnesį, o bažnyčią tikimasi pastatyti per kelerius metus.

„Spalio mėnesį planuojame pradėti ruošti bažnyčios pamatus. Tai būtų pirminis etapas. Dabar telkiamos lėšos ir ruošiamas pamatų darbo projektas. Užtikrinus nuoseklų finansavimą, tokį pastatą galima pastatyti per dvejus, trejus metus“, – sakė klebonas.

Pasak jo, skaičiuojama, kad 400 kvadratinių metrų ploto bažnyčios sąmatinė vertė – apie 1,5 mln. eurų, o šiuo metu parapija turi surinkusi apie 15 tūkst. eurų. 

„Suma kol kas nei statybos, nei pamatų kaštų nedengia, todėl visus norinčius ir galinčius kviečiame prisidėti“, – teigė M. Rudzinskas. 

Jis teigia, kad bažnyčios statybomis rūpinsis Marijampolėje registruota bendrovė „Statybos ritmas“, taip pat jeigu prireiks, ketinama dėl finansavimo kreiptis ir į Vyriausybę, ne tik į tikinčiuosius. 

Tuo metu Vilkaviškio vyskupijos kancleris L. Baltrušaitis teigė, kad šiuo metu planuose yra dar dviejų bažnyčių statybos – Alytuje ir Kaune.

Pasak kanclerio, projektai jau paruošti, tačiau statyboms pradėti lieka surinkti reikalingas lėšas.

Alvito bažnyčios statybas remia „Teltonikos“ savininkas A. Paukštys

Pasak Vilkaviškio vyskupijos kanclerio L. Baltrušaičio, parapijos neišgali pačios savomis jėgomis pastatyti bažnyčių, todėl tam reikalinga parama.

Kancleris džiaugėsi, kad Alvito bažnyčios statybas finansuoja pirmasis nacionalinis mecenatas, bendrovės „Teltonika“ savininkas A. Paukštys.

„A. Paukštys padėjo pastatyti didelę dalį Balbieriškio bažnyčios ir dabar jis prisideda prie Alvito bažnyčios pabaigimo. Šiandien iš parapijos aukų praktiškai neįmanoma pastatyti bažnyčios, tai darbai pajuda sparčiau, kai atsiranda tokių gerų žmonių“, – teigė L. Baltrušaitis.

Kaip BNS sakė „Teltonikos“ savininkas A. Paukštys, preliminariai bažnyčios statyboms planuojama paaukoti apie 2 mln. eurų, kad statybas būtų galima baigti iki kitų metų vasaros.

„Labai norisi pabaigti iki kitos vasaros, čia didelė bažnyčia. Jau ilgai šitas projektas buvo užšaldytas“, – sakė A. Paukštys.

Šių metų pradžioje jam premjeras Saulius Skvernelis iškilmingoje ceremonijoje Valdovų rūmuose įteikė nacionalinio mecenato ženklą – juvelyro Tado Deksnio sukurtą auksinę segę.

Pirmasis nacionalinio mecenato ženklas įteiktas už A. Paukščio paramą Balbieriškio Švč. M. Marijos Rožančinės bažnyčios atstatymo projektui.

Prienų rajone, Balbieriškyje, 1888 metais pastatyta medinė Švč. Mergelės Marijos Rožančinės bažnyčia iki pamatų sudegė 2013-ųjų rugpjūčio 8-osios naktį.

Per gaisrą sudegė šiuose maldos namuose buvusių 12 kilnojamų kultūros vertybių, tarp jų - 1802 metų vargonai, XVII - XVIII amžiaus paveikslai, stacijos, trys mediniai altorėliai.

Atstatyta mūrinė, visai kitokios formos, mažesnė bažnyčia. Naująją Balbieriškio parapijos bažnyčią projektavo architektas Vilius Urbonas.

Pagal įstatymą, nacionalinio mecenato vardas gali būti suteikiamas asmeniui, skyrusiam ne mažiau kaip 1 mln. eurų paramą kultūros, švietimo, mokslo, kitam projektui ar projektams.

Autorius: Ramūnas Jakubauskas

Vilnius, rugsėjo 29 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode