Dėl Klaipėdos senamiestyje nugriautų pastatų pradėtas ikiteisminis tyrimas

Dėl trijų Klaipėdos senamiestyje nugriautų pastatų pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Kaip antradienį pranešė Kultūros ministerija, ikiteisminį tyrimą dėl didelės mokslinės, istorinės ir kultūrinės vertės turinčių vertybių sunaikinimo pradėjo Specialiųjų tyrimų tarnyba pagal Kultūros paveldo departamento surinktą medžiagą.

„Vakarų ekspresas“ yra skelbęs, jog skandalas dėl griaunamų pastatų kilo rugpjūtį nugriovus Daržų gatvės 14 numeriu pažymėtą pastatą, kurį tebuvo galima rekonstruoti.

Rugsėjį pastebėta, kad griaunamas Didžiojoje Vandens gatvėje 26 numeriu pažymėtas statinys, saugomas valstybės. Tada imtas griauti jo kaimynystėje stovėjęs 28 numeriu pažymėtas namas.

Šiuo metu paveldosaugininkai skaičiuoja padarytą žalą: medžiaga dėl Daržų gatvėje esančio pastato, pasak Kultūros ministerijos, jau pateikta teisėsaugai, o dėl kitų pastatų ji tebėra skaičiuojama.

Kultūros paveldo departamento direktoriaus pavaduotojas Algimantas Degutis yra sakęs, kad departamento specialistai mėgino stabdyti griovimo darbus, tačiau griovėjai į tai nekreipė dėmesio.

Pranešama, kad dėl darbų nestabdymo pagal departamento reikalavimus sprendžiamas administracinės atsakomybės klausimas darbus organizavusiems asmenims.  

Autorius: Austėja Masiokaitė-Liubinienė

Vilnius, lapkričio 5 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode