Sprogimas

Mažeikių ligoninėje įgyvendintas ketvirtasis restruktūrizacijos etapas

   Vienas iš ligoninės ketvirtojo restruktūrizacijos etapo uždavinių – mažinti ligonių hospitalizaciją, t. y. rečiau taikyti aktyvų gydymą guldant į ligoninę, o skatinti geriau dirbti šeimos gydytojus ir taikyti ambulatorines, dienos stacionaro ar dienos chirurgijos paslaugas. Europoje aktyvaus gydymo rodiklis – apie 18–19 ligonių šimtui gyventojų. Mažeikių ligoninėje jis sėkmingai įgyvendintas – siekia 18,76, tačiau, pasak ligoninės vadovo, tai nereiškia, kad pacientams sumažintas asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas.

 

Sukurta taryba

2015 m. gruodžio 9 d. LR Vyriausybė patvirtino ketvirtojo sveikatos sistemos plėtros ir ligoninių tinklo konsolidavimo etapo planą 2016-2017 metams, kurio tikslas – gerinti asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybę, saugumą ir prieinamumą, tam racionaliai naudoti Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos finansinius, žmogiškuosius ir infrastruktūros išteklius. Sukurta Telšių apskrities plano įgyvendinimo koordinavimo taryba, kurios sudėtyje yra ir Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė bei VšĮ Mažeikių ligoninės direktorius Albinas Lidžius.

Mažiau lovų                     

Vienas iš plane numatytų uždavinių – sureguliuoti hospitalizacijos rodiklį. „Plane nurodyta, kad lovos užimtumo rodiklis per metus – 300 dienų. Mums iki to labai daug trūko, užimdavome tik 206 lovas visoje ligoninėje per metus, todėl koordinavimo taryboje ir priėmėme sprendimą mažinti lovų skaičių. Mažeikių ligoninėje nuo kovo 1 d. aktyvaus gydymo lovų skaičius sumažintas nuo 165 iki 120“, – sakė ligoninės direktorius A. Lidžius. Po 7 lovas sumažinta Vaikų ligų bei Ortopedijos-traumatologijos skyriuose, po 5 – Vidaus, Nervų ligų, Chirurgijos, Akušerijos-ginekologijos skyriuose; 4 lovos sumažintos nėštumo patalogijos paslaugoms, 2 – otorinolaringologijos ir viena – neonatologijos.

Politikų populizmas?                     

Pasak A. Lidžiaus, tai tik statistika: „Faktiškai visos lovos paliktos, kelias išnešėme, kad daugiau vietos būtų. Buvusi sveikatos apsaugos ministrė teigė, jog sumažinus lovų skaičių, bus galima mažinti darbuotojų skaičių, galės ligoninė taupyti, bet tai tik politikų populizmas. Dabar mažinti darbuotojus, kai jų trūksta, būtų žaidimas su ugnimi. Svarbiausia, ne kiek turime lovų ir koks jų užimtumas, o priklauso nuo to, kaip ligoninė dirba, kiek turės lėšų ir kokios pasirašomos sutartys su teritorinėmis ligonių kasomis, o šios stebi, kaip vykdomos užduotys.“

      Mažeikių ligoninės direktorius pasidžiaugė, kad šiemet su teritorinėmis ligonių kasomis pasirašytos sutartys, kuriose numatytas finansavimas 90 tūkst. eurų didesnis nei pernai.

Sprendimą priima gydytojas                     

„Visame pasaulyje stengiamasi mažinti aktyvų gydymą, nes hospitalizavimas valstybei brangiai kainuoja, – teigė A. Lidžius. – Prioritetas – ambulatorinės paslaugos, dienos stacionaras, dienos chirurgija, kurias aktyviai vystome. Visada stengiamės be reikalo žmonių neguldyti. Gulėjimo mūsų ligoninėje trukmės vidurkis yra 5,1 dienos. Juo geriau dirba šeimos gydytojai ir pagal sutartis su Valstybine ligonių kasa mažiau guldome, juo ligoninei lieka daugiau lėšų. Taip skatinama mažinti hospitalizaciją. Tačiau sprendimą, ar reikia pacientą guldyti, priima tik gydytojas, o ne administracija ir ne namiškiai.“

Paslaugą gaus             

Mažeikių ligoninės direktorius patikino, jog, sumažinus lovų skaičių, nesumažintas sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas: „Jei žmogui reikalingas stacionarinis gydymas, jis jį visada gaus. Mažesnis Mažeikių ligoninėje aktyvaus gydymo rodiklis rodo šeimos gydytojų gerą darbą. Žinoma, tam turi įtakos ir jaunas Mažeikių rajonas.“

Ernesta JANKAUSKAITĖ

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode