Marcinkevičius




Švietimo skyriaus vedėjui – lavina priekaištų (II)

Prieš savaitę publikavome šio straipsnio pirmąją dalį. Priminsime, kad redakcija gavo skundą dėl Mažeikių rajono švietimo sistemos. Teigiama, jog joje vyksta chaosas, o valdžia nesiima jokių priemonių padėčiai taisyti.

Švietimo skyriaus vedėjas tvirtina, jog skundai nepagrįsti, o juos, jo nuomone, rašą dvasios ubagai.

Šiandieną pateikiame kitus skunde akcentuojamus priekaištus bei atsakymus ir komentarus į juos.

  Nėra teritorijų

„Suformuotos teritorijos pagrindinėms ir pradinėms mokykloms, o gimnazijoms jų nėra. Kai kurioms gimnazijoms duoti mokykliniai autobusai ir mokinius vežamasi iš kitų mokyklų teritorijų. Tai sukuria nelygias sąlygas mokinių pritraukimui“, – rašoma skunde.

Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus, atsakydamas į šį skundo punktą, teigė, jog važiavimo išlaidų kompensavimą nustato įstatymas, todėl rajone sudarytos sąlygos nesvarbu, kurioje teritorijoje gyvenantiems 9–12 klasių mokiniams rinktis bet kurią gimnaziją: „Visos kaimo gimanazijos turi mokyklinį geltonąjį autobusėlį.“

Kaltinamas šališkumu

Skunde teigiama, jog Mažeikių Senamiesčio pagrindinės mokyklos direktorius Virginijus Laureckis esąs A. Stonkaus giminaitis ir draugas, tačiau šis ne tik nenusišalino nuo jo kandidatūros svarstymo, bet pats pristatė pranešimą, kad būtų skirtas į direktoriaus pareigas.

A. Stonkus giminystės ryšius ir teiginį apie pranešimo skaitymą paneigė: „Kiekvienos švietimo įstaigos vadovas skiriamas konkurso būdu, išsilaikęs Vilniuje kompetencijų tinkamumo eiti pareigas testą.“

Rinkliavos darželiuose?

„Nors į darželių mokestį yra įtrauktos visos ugdymui reikalingos ir higienos priemonės, darželiuose toliau vyksta rinkliavos arba tėvams pateikiami priemonių supirkimui sąrašai, kas neteisėta ir turėtų būti kontroliuojama“, – dėstoma skunde.

Švietimo skyriaus vedėjas tikina, jog visi mokesčiai už vaikų išlaikymą ikimokyklinėse įstaigose, kuriuos turi mokėti tėvai, patvirtinti Savivaldybės tarybos 2013 m. balandžio 26 d. sprendimu Nr. T1-141. „Jokių kitų rinkliavų rajono ikimokyklinėse įstaigose Švietimo skyrius netoleruoja ir, jeigu sužino apie jas, imasi priemonių“, – tikino vedėjas.

Dėl darbuotojų

„Švietimo skyriaus administracijos darbuotojų skaičius auga, – rašoma skunde, – o tuo pat metu mokyklų ir mokinių ženkliai mažėja. Šiuo metu Švietimo skyriaus specialistų yra 12, prieš dešimtmetį buvo perpus mažiau.“

Pasak A. Stonkaus, Švietimo skyriaus darbuotojų skaičius priklauso nuo jam pavestų atlikti funkcijų skaičiaus: „Šiuo metu, be 50 švietimo įstaigų, kurių kontrolę ugdymo srityje vykdo Švietimo skyrius, kuriam priskirta Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo įgyvendinimas savivaldybės teritorijoje ir jaunimo reikalų koordinavimas, jaunimo politikos įgyvendinimas savivaldybėje bei visos nevyriausybinių organizacijų veiklos koordinavimas, neformaliojo vaikų švietimo programų įgvendinimas bei teisinių konsultacijų teikimo švietimo įstaigoms. Šiuo metu skyriuje dirba 12 specialistų“.

Daro spaudimą?

Skundo autoriai tvirtina, jog vedėjas daro psichologinį spaudimą, neleisdamas mokytojams kelti kvalifikacijos kituose rajonuose, teigdamas, jog užtenką seminarų ir Mažeikių švietimo centre, taip propaguodamas minėto centro veiklą ir pažeisdamas Švietimo ir mokslo ministerijos rekomendacijas kelti kiekvienam mokytojui kvalifikaciją pagal jo poreikį ir prioritetus suderinus su mokyklos vadovu.

A. Stonkaus teigimu, už mokytojų kvalifikacijos kėlimą kiekvienoje švietimo įstaigoje atsakingas jos vadovas, o už direktorių kvalifikacijos tobulinimą atsakingas Švietimo skyrius: „Mažeikių rajone yra gerai dirbantis Švietimo centras, kuriame yra galimybė tenkinti daugelio mokytojų ir direktorių kvalifikacijos kėlimo poreikius, tai ir pigiau, ir patogiau, todėl Švietimo skyrius, atsižvelgdamas į poreikius, nustato užduotis Švietimo centrui. Jeigu čia negalima patenkinti poreikių visiems mokytojams ir mokyklų direktoriams, sudaromos galimybės vykti į mokymus kituose rajonuose arba Vilniuje. Šiuo klausimu Švietimo skyrius nėra gavęs nusiskundimų.“

Rūšiuoja mokinius?

„Švietimo skyriaus vedėjas toleruoja daugelio rajono mokyklose vykdomą mokinių „rūšiavimą“ pagal gebėjimus, gyvenamą vietą (miesto, kaimo), tėvų pareigas, tuo pažeisdamas mokinių lygias galimybes į ugdymo procesą“, – toliau rašoma skunde.

     Į tai A. Stonkus atsakė taip: „Mokyklą savo vaikui parinkti turi teisę tėvai. Jokio Švietimo skyriaus įsikišimo į šį reikalą nėra ir negali būti. Jeigu taip būtų, atitinkamos institucijos būtų užverstos skundais.“

Jauna specialistė

Skundo autoriais pasivadinę Neabejingi piliečiai tikina, jog neaišku, dėl kokių priežasčių buvo „nuimta“ Žemalės mokyklos pavaduotoja, kuri laikinai ėjo direktorės pareigas, o į jos vietą atsiųstas žmogus, kuris net supratimo neturi apie darbą ir negebėjo „suvesti“ mokinių registracijos, dėl ko mokykla negaus mokinių krepšelio.

„Buvusi Žemalės pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja sutiko laikinai eiti pareigas iki rugpjūčio 31 d. , o nuo rugsėjo 1 d. Savivaldybės taryba laikinai eiti pareigas paskyrė jaunai spacialistei. Skundo teiginys „negebėjo suvesti mokinių registracijos, dėl ko mokykla negaus mokinių krepšelio“ yra visiška nesąmonė“, – sakė Švietimo skyriaus vedėjas.

Falsifikuotas sąrašas?

Paskutiniame skundo punkte kalbama, jog Ruzgų mokyklos direktoriui leidžiama viskas: „Apie patikrinimus įspėjama iš anksto. Šiuo metu (skundas rašytas senokai, – aut. past.) yra registruoti mokiniai, kurie niekada mokyklos nelanko, ir tai yra su Švietimo skyriaus vedėjo žinia.“

A. Stonkus tvirtina, jog šis skundo punktas taip pat neturi jokio pagrindo. Mokykla, pasak jo, tikrinama kaip ir visos kitos mokyklos ir nuo 2016 rugsėjo 1 d. mokyklos sąrašuose nėra nė vieno mokinio, kuris nelankytų šios mokyklos.

Nekomentavo

Priminsime, jog skunde sakoma, kad Švietimo skyriaus vedėjas A. Stonkus diskredituoja švietimo sistemą ir jo veiksmai yra antikonstituciniai: „Tai vyksta jam bendradarbiaujant su Savivaldybės direktoriaus pavaduotoju Sauliumi Šiuriu.“

Pastarasis, „Būdo žemaičių“ paprašytas išsakyti savo nuomonę šiuo klausimu, teigė, jog dokumentas yra niekinis: „Skundas anoniminis. Tegul įsivardija tie asmenys, kurie taip teigia, jei nori įvardinti mūsų būtas ar nebūtas kaltes. Aš pasiruošęs atsakyti, bet turi būti konkretus asmuo.“

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode