Advento vainikas – dovana miestui ir jo svečiams

Šiemet didžiosios metų šventės – šv. Kalėdos ir Naujieji metai – dėl pandemijos bus kitokios: mažiau žmonių susibūrimų, tačiau ne mažiau mielos ir įdomios.

 

Tradicinis Advento vainikas

Vienas iš švenčių akcentų Mažeikiuose – Advento vainikas, kuris pinamas nuo 2013 metų V. Burbos skvere. Nepaisant pandemijos, šventinės dovanos mažeikiškiams neatsisakyta ir šiemet. Tradicinis vainikas  lapkričio 26 d. jau nupintas: kone 5 metrų skersmens metalinis karkasas apkaišytas eglių šakomis. Rytoj vainikas bus papuoštas ir 13 val. pašventintas. Savivaldybės vadovai prašo gyventojų nerizikuoti savo ir artimųjų sveikata, nesubūriuoti prie vainiko. Juo bus galima pasigrožėti kiekvienam patogiu laiku.

Mažeikių rajono savivaldybės vicemerė Lina Rimkienė Budas.lt sakė, jog šių metų pasirengimo Andventui skirtumas tik toks, kad vainiko puošimas vyko be visuomenės pagalbos: „Pirmosios žvakės įžiebimo šventė šiais metais taip pat neorganizuojama, vainikas bus tik pašventintas. Negalima leisti COVIDUI atimti iš mūsų Kalėdų laukimo džiaugsmą. Tebūnie jis šiais metais kitoks, santūresnis.

Vainiką, kaip ir kiekvienais metais, pynė Mažeikių klubo „Mano namai“ moterys su vadove Krista Kinčiene. Visuomenininkams talkino Mažeikių miesto seniūnija.  

K. Kinčienė kitą dieną, kai vainikas buvo šventinamas, Budas.lt sakė, kad tam ruoštasi iš anksto. Dėl įvairių apribojimų negalėjo įgyvendinti sumanytų idėjų, pakviesti žmonių, kaip visada, pavaišinti Šaulių koše ir arbata. „Viskas  vainike pagaminta iš augalų, – pasakojo „Mano namai“ vadovė. Vainike įkomponuotos ir  laimės pasagos, ir zuikučiai, ir dar daug įvairiausių komponentų.

Jį šventinęs Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios vikaras kun. Antanas Šimkus priminė apie Advento reikšmę.

Savivaldybė nuoširdžiai dėkoja klubui „Mano namai“ ir jo sielai K. Kinčienei.

 

Apie miesto puošimą

 

Sužibs Kalėdų eglė, kalėdinėmis dekoracijomis pasipuoš miesto gatvės – tuo pasirūpins „Švenčių studija“ iš Vilniaus ir miesto seniūnija. Puošybos tema – „Mažeikiai – pramonės centras. Istorinės ir šiuolaikinės pramonės raida“.

Tema pasirinkta neatsitiktinai. Šiemet minimos svarbios datos – Mažeikių savivaldos šimtmetis, naftos perdirbimo gamyklos 40-metis. Šios sukaktys turėtų atsispindėti ir puošiant miestą. Svarbu, kad miesto puošybos elementai ne tik pabrėžtų istorinę pramonės raidą, bet kartu būtų ir modernūs, atspindintys miesto ambiciją išlaikyti aukštą pramonės plėtros lygį, pasitelkiant originalias modernias priemones.

Ne tik eglė, bet ir miesto puošybos elementai miesto gyventojus ir jo svečius turėtų džiuginti nuo gruodžio 4 d. iki kitų metų sausio 11 d. UAB „Švenčių studija“ pasiūlytą papuošimo idėją įgyvendins Šv. Pranciškaus Asyžiečio aikštėje, Žemaitijos, Naftininkų, Laisvės ir Vasario 16-osios gatvėse. Kitų gatvių papuošimu ir viešųjų erdvių dekoracijomis rūpinasi miesto seniūnija.

Mažeikių rajono savivaldybės įvaizdžio kūrimo darbo grupės pirmininkė, mero pavaduotoja L. Rimkienė kartu su Mažeikių seniūnu Šarūnu Armonu ir specialistais apžiūrėjo miesto erdves naktį, įvertino Kalėdų papuošimų įrengimo galimybes ant naujojo viaduko, Pavenčių gatvėje, Senamiesčio parke, Sodų skvere ir kt.

Budas.lt nuotraukos

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode