Marcinkevičius




Prasidėjo trečiasis Sinodo etapas. Atsivertimas sielovadoje ir misijoje

 

Jau dvi savaites Vatikane vykstantis Vyskupų Sinodas, skirtas jaunimo gyvenimui, tikėjimui ir pašaukimui, pradėjo trečiąjį darbo etapą. Antradienio rytą vykusiame dvyliktame bendrajame posėdyje pradėta nagrinėti trečioji Darbo dokumento dalis: „Pasirinkti. Sielovadinio ir misionieriško atsivertimo keliai“.

Pirmadienį po pietų vykusiame vienuoliktame bendrajame posėdyje buvo pristatytos pastarosiomis dienomis vykusio darbo keturiolikoje kalbinių grupių išvados, liečiančios antrąją Darbo dokumento dalį – jaunimo pašaukimo atpažinimą.

Kiekvienas žmogus, sako Sinodo tėvai, yra pašauktas mylėti Dievą, siekti bendrystės su juo, o taip pat rūpintis savo artimo ir visos žmonijos gerove. Toks visuotinis kiekvienam žmogui skirtas pašaukimas, su tikėjimu priimamas ir džiugiai vykdomas, tampa keliu į šventumą. Labai svarbu, kad Bažnyčia savo autoritetu ir aiškiu mokymu padėtų atpažinti kiekvienam skirtą pašaukimą. Šiame įžvalgos procese turi būti gerbiama kiekvieno asmens laisvė, bet kartu aiškiai suvokiama ir tai, jog kiekvienas pašaukimas kyla ne iš žmogaus norų, bet iš Dievo valios. Kristus yra jaunuolis tarp jaunuolių. Jis puikiai supranta kiekvieno jauno žmogaus širdyje vykstančius brendimo procesus. Jei susitinka jauno žmogaus žvilgsnis su Jėzaus žvilgsniu, jaunas žmogus tampa dvasiškai brandesniu asmeniu, per jį labiau gali pasireikšti Dievo malonė ir gailestingumas.

Sinodo tėvai pabrėžia ir aplinkos, kurioje vyksta pašaukimo atpažinimo procesas, svarbą. Svarbi ir bendruomenė, ir konkretūs asmenys, kurie palydi jauną žmogų. Pašaukimo atpažinimo procese svarbus ne tik metodas, bet ir įtikinami asmeniniai liudijimai, kurie padeda jaunam žmogui atsiliepti į Viešpaties balsą ir priimti jam siūlomą kelią.

Darbo grupių išvadose atkreipiamas dėmesys į dabartinės epochos sudėtingumą, į šiandien vykstančias permainas, kultūros modelių, taip pat ir kalbos kaitą, tačiau nekintantį  artumo, vilties ir gėrio troškimą. Primenamas ir sekmadienį paskelbto šventuoju popiežiaus Pauliaus VI pavyzdys, bylojantis, kad Bažnyčia privalo nuolatos kalbėtis su vis kintančiu šiuolaikiniu pasauliu.

Antradienio rytą vykusiame dvyliktame bendrajame posėdyje Sinodo tėvai pradėjo nagrinėti trečiąją Sinodo Darbo dokumento dalį – apie galimus naujus sielovadinius sprendimus. Vienas šios asamblėjos vadovų, kard. Sergio da Rocha, savo pasisakyme antradienio rytą taip apibūdino šio trečiojo etapo tematiką: „Reikia širdies ir proto atsivertimo, kad galėtume atnaujinti sielovadą; reikia – kaip sako popiežius Pranciškus – „meilės šuolio“, kad būtume tikrai „išeinanti Bažnyčia“, kad turėtume ką pasiūlyti jaunimui, kad būtume vienybės ženklas nesantaikos draskomam pasauliui, kad būtume visiems atviri ir pasiruošę visus priimti“. (JM / VaticanNews)

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode