Reklama 2

Popiežius padrąsino vyskupus tęsti kovą su pedofilija

Popiežius Pranciškus padrąsino Prancūzijos vyskupus ryžtingai tęsti kovą su pedofilija ir vykdyti nulinės tolerancijos kursą prieš seksualinius nusikaltimus. Šventojo Tėvo paraginimą Prancūzijos vyskupams perdavė Vatikano valstybės sekretorius kard. Pietro Parolin.

Kardinolas kreipėsi į Prancūzijos vyskupus, susirinkusius į plenarinę asamblėją Lurde. Vyskupai pagrindinį dėmesį skyrė seksualinio piktnaudžiavimo Bažnyčioje temai, taip pat neseniai į dienos šviesą iškeltiems ir teisingumo tiriamiems įvykiams. Vyskupai išklausė kardinolo žinią asamblėjos posėdyje antradienio vakarą.

Asamblėjoje dalyvaujantys Prancūzijos vyskupai šeštadienį visi kartu pirmą kartą susitiko su aštuoniais asmenimis, patyrusiais dvasininkų ir vienuolių seksualinę prievartą, klausėsi ir dalijosi liudijimais.

Popiežius per kardinolą Paroliną paprašė vyskupų tęsti kovą su pedofilija, tačiau neužmiršti ir daugelio dvasininkų ir vienuolių, pašvęstųjų ir pasauliečių, su Dievo malone kasdien liudijančių nuolankią ištikimybę.

Popiežius išsakė viltį, kad „nukentėjusiųjų, kurių žaizdoms niekuomet nebus senaties, priėmimas ir išklausymas padės vyskupams ryžtingai vykdyti nulinės tolerancijos kursą, kad kiekvienas krikštytasis jaustųsi įpareigotas siekti kaip niekad reikalingo bažnytinio ir socialinio atsinaujinimo. (SAK / Vatican News)

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode