SSC

Popiežius: įsipareigojome tęsti žmonijos brolybės dialogą

 

Abu Dabyje buvo žengtas naujas žingsnius, sakė popiežius, pasakodamas apie Žmonijos brolybės dokumentą, kurį pasirašė su Al Azharo Didžiuoju imamu.

Trečiadienį popiežius Pranciškus dalyvavo pirmajame susitikime su maldininkais po savo kelionės į Jungtinius Arabų Emyratus. Trečiadienio bendrojoje audiencijoje popiežius dalijosi kelionės įspūdžiais, kalbėjo apie kelionės metu parašytą naują krikščionių ir musulmonų dialogo istorijos puslapį ir įsipareigojimą ugdyti taiką pasaulyje žmonijos brolybės pagrindu. Popiežius taip pat paprašė melstis už Bahamų salose paskendusio migrantų laivo aukas, pareiškė užuojautą tragiškai žuvusių haitiečių artimiesiems.

Kelionę į JAE popiežius pavadino trumpa, tačiau labai svarbia kelione. Pirmą kartą popiežius lankėsi Arabų pusiasalyje. Apvaizda nulėmė, kad tai buvo popiežius vardu Pranciškus, praėjus aštuoniems šimtams metų po šv. Pranciškaus Asyžiečio apsilankymo pas sultoną al Malik al Kamil.

„Kelionės metu dažnai prisimindavau šv. Pranciškų. Jis man padėjo laikyti Evangeliją ir Jėzaus Kristaus meilę širdyje, taip pat melstis į dangiškąjį Tėvą už visus jo vaikus, ypač vargstančius, už neteisingumo, karų ir skurdo aukas, melstis už tai, kad krikščionių ir musulmonų dialogas paskatintų pasaulio taiką“.

Popiežius dėkojo JAE sosto įpėdiniui, prezidentui, kitiems valdžios atstovams, taip pat Pietų Arabijos Apaštališkojo vikariato vyskupui, kunigams, vienuoliams, pasauliečiams, pasidžiaugė susitikęs su devyniasdešimtmečiu kunigu, kuris buvo pirmas kunigas JAE, įkūręs daugelį tikinčiųjų bendruomenių, dabar aklas, neįgalus, tačiau su nepraeinančia šypsena lūpose. „Tai Viešpačiui tarnavusio ir daug gero nuveikusio kunigo šypsnys“, – sakė Pranciškus, prisimindamas, kad susitiko su dar vienu devyniasdešimtmečiu kunigu, kuris tebėra sveikas ir dirba katalikų lotynų apeigų bendruomenėse, ir daug kitų dvasininkų – kitų apeigų katalikų kunigų iš Libano, Indijos Filipinų ir kitų kraštų.

Abu Dabyje buvo žengtas naujas žingsnius, sakė popiežius, pasakodamas apie Žmonijos brolybės dokumentą, kurį pasirašė su Al Azharo Didžiuoju imamu.

„Šiame dokumente prisiminėme bendrą visų vyrų ir moterų, kaip Dievo vaikų pašaukimą būti broliais, pasmerkėme bet kokią smurto išraišką, ypač kai ją bandoma grįsti religiškai ir įsipareigojome skleisti pasaulyje tikrąsias vertybes ir taiką. Šį dokumentą tyrinės daugelis aukštųjų mokyklų. Tačiau siūlau, kad ir jūs dokumentą perskaitytumėt, apie jį žinotumėt, nes jis skatina tęsti žmonijos brolybės dialogą.“

„Dabartinėje epochoje, kurioje stiprus gundymas matyti civilizacijos sankirtį tarp krikščionių ir musulmonų, net laikyti religijas karų priežastimi, norėjome pasiųsti aiškią ir ryžtingą žinią, jog iš tiesų yra įmanoma susitikti, įmanoma vieni kitus gerbti, dialoguoti. Mūsų kultūrinė ir tradicijų įvairovė labai turtinga, tačiau tiek krikščioniškas, tiek musulmoniškas pasaulis vertina bendras vertybes ir jas gina, tokias kaip gyvybę, šeimą, religijos jausmą, pagarbą senoliams, jaunimo ugdymą.“

Pasidžiaugęs gausiu tikinčiųjų dalyvavimu šv. Mišiose Abu Dabio stadione, popiežius Pranciškus užtikrino, kad Mišių metu su patriarchais, arkivyskupais ir vyskupais meldė už pasaulio taiką ir teisingumą, ypač Artimuosiuose Rytuose ir Jemene.

„Broliai seserys, ši kelionė priklauso Dievo staigmenoms. Todėl garbinkime Jį ir jo apvaizdą ir melskime, kad pasėtos sėklos atneštų vaisių pagal jo šventą valią.“ (SAK / Vatican News)

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode