Ssc pirmasis
Ssc antrasis

Mišios šalyje neatšaukiamos

Plintant koronavirusui šv. Mišios šalyje neatšaukiamos, penktadienį pranešė arkivyskupas Gintaras Grušas.

„Nėra numatyta šiuo metu nutraukti šv. Mišių, ypač tuose bažnytkaimiuose dažniausiai susirenka mažesnė grupė žmonių. Priminimas, kad žmonės nesusiburtų į vieną mažą ratą, bet būtų tarpas tarp jų. Priminimas ir kunigams ir parapijiečiams vėdinti bažnyčias. Mišios visur bus aukojamos“, – spaudos konferencijoje Vilniaus katedroje sakė katalikų dvasininkas.

Anot jo, tikintieji galės priimti Komuniją į delną, ne į burną, kaip įprasta.

„Nėra įprasta Lietuvoje priimti Komuniją į rankas (...) Dešinę ranką ištiesiant, kairį delną uždedant ant viršaus, kunigas įdeda Ostiją į delną, žmogus nepasitraukdamas įdeda ją į burną“, – teigė arkivyskupas. Jis taip pat teigė, kad yra galimybė priimti ir dvasinę Komuniją. „Sužadinti norą priimti švenčiausiąjį, kad Viešpats ateitų į širdis ir tokiu būdu priimti Komuniją“, – sakė G. Grušas.

Jis taip pat ragino tikinčiuosius rūpintis savo artimaisiais, ypač į rizikos grupes patenkančiais žmonėmis. Jiems rekomenduojama Mišiose nedalyvauti ir jas stebėti kiekvieną sekmadienį 12.30 val. per LRT Plius televiziją ir LRT Klasikos radijo programą, taip pat klausytis kasdien per Marijos radiją transliuojamų Mišių.

„Mes tiesiog reaguojame į susidariusią situaciją ir keičiame savo programą. LRT visada transliuoja Mišias šventinėmis dienomis, bet, atsižvelgdami į situaciją, kad daug žmonių neturės galimybių nueiti į bažnyčią, artimiausias dvi savaites iš Vilniaus katedros transliuosime Mišias sekmadieniais“, – BNS sakė LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Kiek anksčiau šį mėnesį Lietuvos Vyskupų Konferencija priėmė sprendimą atsisakyti maldos namuose bendrai naudojamo švęsto vandens, taip pat ragino tikinčiuosius nebučiuoti kryžių ir kitų relikvijų.

 Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Budas.lt nuotrauka

 

Powered by BaltiCode