Sprogimas

Spalio 5 d. – šv. Faustinos minėjimas

Spalio 5 d. pirmą kartą šv. Faustino Kowalskos liturginis minėjimas buvo švenčiamas visoje Bažnyčioje. Šių metų gegužės 18 d., šv. Jono Pauliaus II gimimo šimtųjų metinių proga, buvo paskelbtas Dievo kulto ir sakramentų tvarkos kongregacijos dekretas, skelbiantis, jog popiežiaus Pranciškaus sprendimu Šv. Faustinos Kowalskos minėjimas įrašomas į visos Bažnyčios liturginį kalendorių.

Spalio 3–5 dienomis vyko internetu transliuojama pasaulinė Dievo Gailestingumo konferencija. Ją užbaigė pirmadienį iš Vilniaus Dievo Gailestingumo šventovės transliuojamos šv. Faustinos minėjimo Mišios.

Helena Kowalska gimė 1905 m. Lenkijoje. Marijos Faustinos vardas, kuriuo dabar ji žinoma, buvo suteiktas, kai ji buvo priimta į Varšuvos Gailestingumo Motinos vienuolyną. Nuo 1929 m. sesuo Faustina gyveno kongregacijos namuose Vilniuje. 1931 m. Faustinai apsireiškęs Jėzus paprašė nutapyti jo atvaizdą. Pagal smulkius Faustinos nurodymus paveikslą nutapė vilnietis tapytojas Eugeniuszas Kazimirowskis. Šiandien tas paveikslas ir kitas vėlesnis, po karo Lenkijoje tapytas antras paveikslas, žinomi visame pasaulyje.

Pradėjus blogėti sveikatai, sesuo Faustina buvo išsiųsta į kongregacijos namus Krokuvoje. 1938 m. spalio 5 d. didelių darbų nenuveikusi, bet jau žemiškame gyvenime su Jėzumi bendravusi vienuolė mirė. Sesers Faustinos šventumo garsas ir ypač jos skelbta Dievo gailestingumo žinia pradėjo plisti po pasaulį, pradedant pačia Krokuvos vyskupija, kurios ganytojas iki 1978 m. buvo Karolis Wojtyla. Jis – popiežius Jonas Paulius II – 1993 m. seserį Faustiną paskelbė palaimintąja, o 2000 m. – šventąja. Kanonizacijos dieną taip pat buvo paskelbta apie įvedamą Gailestingumo šventę, kuri nuo tada kasmet minima Atvelykio sekmadienį. (JM / Vatican News)

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode