CELAM pirmininkas: 2020-ieji –ne tik skausmo, bet ir artimo meilės metai

Buvimas su vargšais atskleidė samarietiškos Bažnyčios veidą, kuri priima ir gydo parkritusį gatvėje brolį.

„2020-uosius istorija prisimins kaip koronaviruso sukeltos pasaulinės sanitarinės krizės periodą. Ir mūsų regionas ne išimtis“, – sako Peru Truchiljo vyskupas Miguel Cabrejos, vadovaujantis Lotynų Amerikos vyskupų konferencijai (CELAM). Metų pradžioje paskelbtoje žinioje jis rašo: „Netekome daugybės mūsų brolių, užsikrėtusiųjų skaičius dar auga, tūkstančiai žmonių neteko darbo, skurdas pražūtingai didėja. 2020-ieji buvo labai sunkūs metai, pilni kančių“.

Tačiau nepaisant mirties, skausmo, ligų, skurdo, užsibaigę metai išliks ir kaip žmoniškumo ir krikščioniškos meilės liudijimas. Vyskupas pabrėžia, kad krizės metu iškilo nemažai vertybių – solidarumo, dosnumo, pašaukimo tarnystės, didvyriško pasiaukojimo gestai, kuriais rašoma autentiškos meilės artimui istorija.  

Buvimas su vargšais atskleidė samarietiškos Bažnyčios veidą, kuri priima ir gydo parkritusį gatvėje brolį. Tai liudija visos Caritas ir vyskupų konferencijų iniciatyvos, kurios tapo vilties šviesa labiausiai stokojantiems visame žemyne. Vysk. M. Cabrejos dėkoja už jų veiklą ir pasiryžimą įveikti iššūkius, padedant pažeidžiamiausiems ir visuomenės užribyje atsidūrusiems žmonėms – veikiant kartu, pavyko išgelbėti daug gyvybių suteikti maisto ir pasirūpinti vargingiausiųjų sveikata.

Pasak vyskupo, pandemija atskleidė didžiules problemas, kurios slegia Lotynų Ameriką – didžiulis neteisingumas, socialinė nelygybė, politinių sistemų silpnumas, korupcija, gamtos žalojimas. Šių iššūkių ir uždavinių negalime praleisti pro akis prasidedant naujiesiems metams, sakė Lotynų Amerikos vyskupų konferencijų pirmininkas.

Jis primena prioritetinius uždavinius – padėti ir rūpintis tūkstančių brolių ir sesių gyvybėmis, stiprinti sveikatos sistemą, rasti išeitį kaip spręsti ekonominę krizę, kuri nuskurdino tūkstančius šeimų. Kad vakcina būtų prieinama visiems – tai didžiausia būtinybė kiekvienam visuomenės sluoksniui, apibendrino vyskupas. (DŽ / Fides)

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode