Arkivyskupas Lebrun jaunimui: būkite meilės civilizacijos apaštalais

Žinia apie teroristinį užpuolimą antradienį Prancūzijos Saint Etienne du Rouvray miestelio bažnyčioje ir joje Mišias aukojusio kunigo Jacques Hamel nužudymą giliai sukrėtė daugelį žmonių Europoje ir visame pasaulyje.

Žinia pribloškė Ruano arkivyskupą Dominque Lebrun, kurio vyskupijoje yra Saint Etienne du Rouvray parapija. Jis sužinojo apie parapijinės bažnyčios užpuolimą ir vyskupijos kunigo nužudymą lydėdamas savo vyskupijos jaunimą į Pasaulio jaunimo dienas Krokuvoje.

Arkivyskupas išsakė gedulą dėl užpuolimo dar Krokuvoje paskelbtame komunikate ir pranešė, kad netrukus sugrįš į Prancūziją. Ganytojas komunikate parašė:

Krokuvoje su liūdesiu patyriau apie žudynes Saint Etienne du Rouvray bažnyčioje. Yra trys aukos: kunigas Jacques Hamel, kuris 84 metų amžiaus ir abu atsakingieji už žmogžudystę. Trys kiti asmenys buvo sužeisti, vienas sunkiai. Šaukiuosi Dievo su visais geros valios žmonėmis. Norėčiau pakviesti ir netikinčiuosius, kad prisidėtų prie mūsų šauksmo! Su jaunimu susirinkusiu į PJD meldžiamės taip, kaip buvo meldžiamasi prie komunistų režimo laikais nužudyto kun. Ježio Popieliuško kapo Varšuvoje.

Katalikų Bažnyčiai nepriimtini kiti ginklai išskyrus maldos ir žmonių brolystės. Išvykdamas (į Prancūziją) atsisveikinu su jaunimu, kuris yra tikrosios žmonijos ateitis. Prašau jaunimo, kad nepasiduotų smurtui, o būtų meilės civilizacijos apaštalais. (Vatikano radijas)

Nuotraukoje: Saint Etienne du Rouvray miestelio bažnyčia - AP

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode