Reklama 2

Seimui planuojama pateikti siūlymą įteisinti medikamentus, kurių sudėtyje yra kanapių

 

Seimui ketvirtadienį planuojama pateikti siūlymą įteisinti medikamentus, kurių sudėtyje yra kanapių.

Vienas medicininių kanapių įteisinimo iniciatorius konservatorius Mykolas Majauskas surinko parašus, kad Farmacijos bei Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymų pataisų projektai būtų įtraukti į darbotvarkę.

„Tai tikrai svarbus žingsnis, kuris užtikrintis medicininių kanapių įteisinimą sunkių ligonių gydymui. Smagu, jog pirmą kartą sprendimas tokia jautria tema turi platų visuomenės ir politinį palaikymą“, – BNS sakė M. Majauskas.

Šias pataisas registravo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovai sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.

Pataisos leistų medicinoje naudoti tokius vaistinius preparatus, jei jų saugumas ir veiksmingumas yra įrodytas moksliniais tyrimais, o preparatas yra registruotas, o nauja tvarka įsigaliotų nuo 2019 metų, tačiau M. Majauskas siūlo ją ankstinti.

Įstatymų pataisas teikiantys „valstiečiai“ aiškinamajame rašte pažymi, kad siūlomos įstatymų pataisos sudarytų platesnes galimybes sunkius pacientus gydyti vaistais, kurių sudėtyje gali būti ne tik kanapių, bet taip pat kitų sudedamųjų dalių iš narkotinių ar psichotropinių medžiagų.

Taip pat įvertinus, kad tokių vaistų sudėtyje būtų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, jiems būtų taikomos itin griežtos naudojimo, apskaitos ir išdavimo pacientams taisyklės. Kaip pažymi teikėjai, tokia tvarka ir dabar taikoma, pavyzdžiui, morfijui, kuris skirtas malšinti labai stiprų, ūmų skausmą.

Lietuvoje medicininės kanapės neatskiriamos nuo rekreacinių ir yra draudžiamos pagal Farmacijos įstatymą. Jame nurodoma, kad medicininiais tikslais naudoti galima tik Narkotinių ir psichotropinių medžiagų antrajame sąraše esančias medžiagas, kai kanapės įrašytos draudžiamame vartoti pirmame.

Pataisomis nesiūloma perkelti kanapių į kitą sąrašą, išlaikant suderinamumą su Jungtinių Tautų Organizacijos Psichotropinių medžiagų konvencija, tačiau numatyti išlygas dėl tokių medžiagų taikymo medicinoje.

Vilnius, lapkričio 9 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode