12proc
Šoktelėjo sergamumas peršalimo ligomis

Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje toliau auga, rodo pirmadienį Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro paskelbti duomenys.

Gruodžio 4–10 dienomis 10 tūkst. gyventojų teko 81,2 ligos atvejo, ankstesnę savaitę šis rodiklis siekė beveik 71 susirgimą 10 tūkst. gyventojų.

Pastarąją savaitę mažiausias sergamumo peršalimo ligomis rodiklis registruotas Šiaulių, didžiausias – Vilniaus administracinėje teritorijoje. Sostinėje 10 tūkst. gyventojų teko daugiau kaip 95 susirgimai.

Per savaitę dėl gripo į ligoninę buvo paguldyti devyni asmenys. Du asmenys gydyti Intensyvios terapijos skyriuje.

Sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų. Gripo epidemiją skelbia savivaldybės. Spręsdamos, ar skelbti epidemiją, jos taip pat atsižvelgia į atitinkamus administracinei teritorijai būdingus neepideminio laikotarpio sergamumo rodiklius, sergamumo dinamiką ir kitus ypatumus.

Vilnius, gruodžio 11 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode