Kaip paruošti savo organizmą šaltajam metų laikui?

 

Organizmui perėjimas nuo šiltos vasaros prie šalto rudens – didelis stresas. Kas pasikeičia? Kokių problemų gali kilti? Kaip savimi pasirūpinti, kad išsaugotumėte sveikatą?

„Nusiskundimų padaugėja po atostogų, kai žmonės grįžta į darbą. Tuomet užpuola stresas ir žmonės plūsteli į vaistines. Daugumą vargina darbas ir mokslai — stresas kamuoja tiek jaunus, tiek vyresnius. Taip pat, rudenį sumažėja saulės, dėl to pasikeičia hormonų balansas ir žmonės tampa liūdnesni, irzlesni“, - sako vieno „Gintarinės vaistinės“ filialo sostinėje vedėja Joana Griškevičienė.

Vieni akivaizdžiausių streso požymių yra besitęsiantis nuovargis ir nemiga: streso kamuojamas žmogus blogai jaučiasi darbe, negali susikaupti, sutrinka skrandžio veikla, blogai pasisavinamos maistinės medžiagos, nusilpsta imuninė sistema.

Skirkite daugiau dėmesio imuniteto stiprinimui

Rugsėjį verta pasidaryti kraujo tyrimus ir pilvo ertmės echoskopiją, pastiprinti organizmą imunitetą stimuliuojančiais preparatais ir priemonėmis, vartoti daugiau antioksidantų. Įtraukite į savo racioną žaliosios arbatos, daug cinko ir seleno turinčių produktų, citrusinius vaisius. Galima naudoti ir eterinius aliejus (laurų lapų, arbatmedžių, eukaliptų ir kt.). Galima užlašinti porą lašiukų ant riešo arba pakvepinti mėgstamą skarelę ar šalį, kad kvapas lydėtų jus visą dieną. Taip pat labai rekomenduotina grūdintis ir sureguliuoti dienos režimą.

Pasirūpinkite kraujagyslėmis

Atėjus rudeniui medikai rekomenduoja apsilankyti pas oftalmologą, neurologą ir kardiologą. Esmė ta, kad šiam metų laikui būdingi gana rimti kraujagyslių sistemos funkciniai pokyčiai: padidėja akispūdis ir arterinis kraujospūdis, dėl susitraukusių kraujagyslių gali sutrikti smegenų aprūpinimas krauju... Taip nutinka dėl to, kad keičiasi atmosferos slėgis, padaugėja magnetinių audrų, staigiai keičiasi temperatūra. Na, o susilpnėjus imunitetui širdžiai ir kraujagyslėms tenka susidoroti su padidėjusiu krūviu, kuriam jos dar nepasiruošusios, todėl žmogus gali jausti silpnumą, galvos svaigimą, mieguistumą, skųstis pablogėjusiu regėjimu ir t.t.

Sveikata.lt

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode