Romas

Ir netikėtai susuko... Radikulitas

 

Išvažiavote į sodybą: gaivus, tyras oras, saulė ir maloniai dvelkiantis vėjelis. Šiek tiek pailsėjote, vėliau apibėgote daržus ir nuveikėte kitus “privalomuosius” lauko darbus. Viskas buvo puiku iki to laiko, kai... nugarą pervėrė tiesiog nepakeliamas skausmas. Taip – tai baisusis radikulitas.

Kaip atsiranda radikulitas?

Dažniausiai radikulitą sukelia raumenų pertempimas ar tiesiog sužalojimas. Todėl nieko keisto, kad nugaros skausmus pradedame jausti pabuvę vėjuotoje aplinkoje ar sunkiau padirbėję. Pažeistos smegenų nervų šaknelės iš karto ima siųsti skausmingus signalus, pranešančius apie uždegimą.

Ne veltui radikulitas dažnai vadinamas “sodininkų liga”. Nuolatos susilenkę daržuose, visą dieną įsikibę į kastuvus ar kitas sodininkystės priemones sukaistame, išsirengiame ir mėgaujamės net ir menkiausio vėjelio gūsiais, kurie taip puikiai atgaivina, tačiau mūsų nugaroms tikrai nedaro jokios paslaugos.

Vyresniame amžiuje radikulitą sukelia ne tik sunkus fizinis darbas, bet ir tiesiog senstantys stuburo tarpslanksteliniai diskai, kurių sumažėjęs elastingumas sudaro trintį ir sukelia skausmus.

Kaip padėti savo nugarai?

Žinoma, geriausia iš anksto pasisaugoti, kad radikulitas aplamai neatsirastų, tačiau kalbėti kaip visuomet kur kas lengviau nei padaryti. Jei vis dėl to radikulitas įveikė jūsų nugarą, siūlome išbandyti keletą labai veiksmingų priemonių:

Įsigykite specialių šildančių tepalų, parduodamų vaistinėse. Įsitrinkite juo rankas ir švelniai masažuokite skaudamą vietą iš apačios į viršų apie 15 minučių. Šildantis tepalas ir rankų judesiai leis raumenims atsipalaiduoti ir nusiraminti, todėl skausmas aprims.

Skaudama vietą apriškite šiltu šaliku, kad jos neperpūstų net menkiausias vėjelis. Nepamirškite, kad šiluma – geriausias pagalbininkas sergant radikulitu.

Vietoje tepalų galite naudoti natūralias priemones – varnalėšos lapą, garstyčių lapelius, melisas ar mėtas. Uždėjus šias vaistažoles ant nugaros, nepamirškite aprišti šiltu vilnoniu šaliku.

Kad judėti būtų lengviau, įsigykite specialius įtvarus, tarsi įrėminančius ir prilaikančius nugarą;

Nesistenkite judėti per prievartą, taip tikėdamiesi greičiau išjudinti raumenis. Nepamirškite, kad radikulitas – tai uždegimas, kurio gydymui reikia laiko. Kuo daugiau fizinės apkrovos teks jūsų nugarai – tuo ilgiau truks gydymo procesas.

Sveikata.lt

Powered by BaltiCode