SSC

Trenerio nenuvylė: Lietuvos moterų regbio-7 rinktinė Latvijoje iškovojo bronzą

 

Savaitgalį Latvijoje surengtame moterų regbio-7 turnyre „Livonia Winter 7s“ Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius.

Pirmajame etape lietuvės 25:0 nugalėjo „Mitava“ komandą, tačiau vėliau 0:40 nusileido „Selena-Jūrmala“ klubui ir 0:10 neatsilaikė prieš „LSPA-Livonia“ ekipą. Pirmąjį etapą mūsiškės baigė po atkaklios kovos 15:10 įveikdamos „SK Imanta“ regbininkes.

Dėl bronzos medalių lietuvės turėjo susikauti su „SK Imanta“ klubu. Tarp šių komandų vėl vyko dramatiška kova, o per pratęsimą 20:15 pergalę išplėšė lietuvaitės.

„Norėjome įgyti žaidybinės praktikos, pasibandyti naujus gynybos elementus. Iki šiol turėjome tik porą treniruočių, todėl didelių tikslių nekėlėme. Manau, kad daug ką nustebinome savo pasirodymu. Vaizdas mane nudžiugino – labai patiko merginų kovingumas, užsivedimas. Galėjau pamatyti kaip žaidėjos atrodo skirtingose pozicijose, leidome pasižaisti ir jaunesnėms žaidėjoms. „Livonia“ ir „Selena“ komandos gerokai aukštesnio lygio. Pamatėme, kad tikrai turime kur tobulėti. Bet svarbiausia, kad yra perspektyvos ir galėsim po truputį į treniruočių procesą įtraukti sudėtingesnius elementus“, – kalbėjo naujasis Lietuvos moterų rinktinės treneris Tomas Zibolis.

Vaizdas mane nudžiugino – labai patiko merginų kovingumas, užsivedimas

Finale „LSPA-Livonia“ 20:5 nugalėjo „Selena-Jūrmala“ ekipą. „Livonia“ moterų ekipą treniruoja lietuvis Edmundas Ščavinskas.

Lietuvos rinktinė ruošiasi Europos čempionato „Conference 1“ diviziono turnyrui, kuris birželį vyks Kroatijoje.

„Mažais žingsniukais žengiame į priekį. Trečia vieta yra laimėjimas, ypač merginoms, kad jos patikėtų savo jėgomis. Turime keletą žaidėjų, kurios jau tikrai yra gero meistriškumo, o kitoms reikėtų pasitempti. Bet kai yra geri pavyzdžiai, tai atsiranda konkurencija ir merginų noras stengtis. Svarbiausia, kad būtų noro. Kai noras bus, tai ir rezultatai ateis savaime“, – teigė T.Zibolis.

Kitą mėnesį Lietuvos rinktinė su latvėmis kartu turėtų dalyvauti treniruočių stovykloje. T.Zibolis pabrėžė, kad svarbiausia sukurti tinkamą planą ir turėti viziją. Norima, kad moterų regbio geografija Lietuvoje plėstųsi.

„Moterų regbis Lietuvoje atrodo niekam neįdomus, bet kai pasižiūri iš arčiau, pamatai, kad merginos patiria tokius pačius išgyvenimus, tokias pat emocijas, kaip ir vyrai. Regbis-7 nėra tokia baisi sporto šaka, kaip kartais atrodo tuo nesidomintiems žmonėms. Visos regbininkės taip pat yra gražios, mėgstančios pasipuošti. Tik regbis joms leidžia įgyti visas šio sporto vertybes – vienybę, sąžiningumą, pagarbą ir drausmę, – pasakojo T.Zibolis. – Šiuo metu rinktinės pagrindas yra iš Vilniaus regbio akademijos. Kiti miestai turi pasitempti ir daugiau dėmesio skirti moterų regbiui“.

Vilnius, kovo 20 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode