SAM ruošiasi įgyvendinti penkias programas šeimų ir jaunimo psichinei sveikatai gerinti

 

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ruošiasi įgyvendinti penkias programas, skirtas vaikų, šeimų ir jaunimo psichinei sveikatai gerinti.

Joms per penkerius metus bus skirti 9 mln. eurų Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšų, trečiadienį pranešė ministerija.

„Priemonės labai įvairios, plačios, tad organizacijos, dirbančios su tikslinėmis grupėmis savivaldybėse, ras joms tinkančią veiklą“, – sako ministras A. Veryga.

„Šioje programoje orientuojamasi į paslaugas vaikams ir jaunimui – vienai labiausiai pažeidžiamų, jautriausių visuomenės grupių, į kurią turime maksimaliai investuoti, kad užsitikrintume sėkmingą visos šalies ateitį“, – sako jis.

Pirmąja priemone bus siekiama padėti besilaukiančioms ir pagimdžiusioms moterims. Specialiai paruošti slaugos ir akušerijos specialistai lankys moteris jų namuose ir vizitų metu patars su nėštumu ir dviejų pirmųjų vaiko gyvenimo metų laikotarpiu susijusiais klausimais.

Taip pat bus siekiama prieinamesnėmis jaunimui padaryti paslaugas, padedančias spręsti socialines, psichologines ar kitas sveikatos problemas, tęsiant Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo programą.

Trečiąja priemone bus siekiama padėti vaikams, turintiems elgesio problemų, ir jų tėvams. Kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM): Lietuvoje bus diegiama viena efektyviausių vadinama programa „Neįtikėtini metai“ (angl. Incredible Years).

Siekiant pagerinti prevencinių sveikatos paslaugų vaikams ir jaunimui teikimą, ketvirtąja priemone sveikatos kabinetai mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose bus aprūpinami metodologinėmis priemonėmis.

Penktąja priemone, Gerovės konsultantų modelio sukūrimu ir įdiegimu, bus siekiama plėtoti efektyvias emocinio konsultavimo paslaugas, skirtas žmonėms, susiduriantiems su pirmaisiais depresijos ir nerimo požymiais. Pasak ministerijos, išaugęs paslaugų prieinamumas ne tik neleis įsisenėti emocinėms problemoms, bet ir mažins stigmą kreipiantis pagalbos su jomis susidūrus.

Vilnius, kovo 20 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode