Petreikis

Gerėja epilepsija sergančių žmonių gydymas

 

Praėjusių metų gruodį įsigaliojo atnaujinta epilepsijos gydymo tvarka, kuri leis epilepsija sergantiems pacientams greičiau nustatyti ligą, suteikti kokybiškas gydymo kompensuojamaisiais vaistais paslaugas bei sumažinti laukimo eiles.

Šios naujovės numatytos sveikatos apsaugos ministro įsakyme.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, atsiranda vis naujų mokslinių tyrimų ir inovatyvių gydymo priemonių, todėl svarbu reguliariai atnaujinti gydymo tvarką.

„Epilepsija yra sudėtinga liga, o pacientai dažnai turi ir gretutinių sveikatos sutrikimų, kurie apsunkina epilepsijos gydymą. Tad visuomet ieškoma būdų kompensuoti naujausius gydymo metodus ir vaistus, kurie padėtų pacientams kuo greičiau pasveikti“, - teigia ministras A. Veryga.

Patvirtintas rekomenduojamas paciento epilepsijos priepuolių dienoraštis, kuris padės pacientams patiems stebėti ligos eigą ir gydymo veiksmingumą.Taip pat numatytanauja paslauga – gydytojo klinikinio farmakologo konsultacija, kai pacientas dėl gretutinių ligų ar sveikatos sutrikimų vartoja daug vaistų ir reikalinga nustatyti vaistų suderinamumą. Tai padėsužtikrinti kokybiškąir saugų gydymą pacientams, sergantiems sunkios formos ar atsparia gydymui vaistais epilepsija bei gretutinėmis ligomis.

Siekiant valdyti pacientų srautus ir mažinti laukimo eiles, nuo šiolšeimosgydytojas dėl epilepsija sergančio paciento detalesnio ištyrimo ar gydymokonsultuosissu ligoninėse dirbančiais neurologu arba vaikų neurologu, o nustatytais atvejais gydytojas galės iš karto nusiųsti pacientą tretinio lygio neurologijos paslaugas teikiančio gydytojoneurologo ar gydytojovaikų neurologo konsultacijai.

Naujausi tarptautinių tyrimų duomenys patvirtina, jog vaistai, kurių sudėtyje yra valproatų, turi šalutinį, vaisiaus apsigimimus sukeliantį poveikį. Tad nuo šiol valproatų negalima skirti mergaitėms, paauglėms, vaisingo amžiaus moterims ir nėščiosioms, nebent kiti gydymo būdai yra neveiksmingi, arba pacientės jų netoleruoja.Valproatus skiriantis gydytojas turi pateikti pacientei išsamią informaciją apie riziką nėštumo metu ir vadovautis specialiais įspėjimais bei atsargumo priemonėmis.

Dėl didelės rizikos vaisiui esamo arba būsimo nėštumo metu tokie vaistai gali būti skiriami tik individualiais atvejais,tam tikrų formų epilepsijai gydyti. Tačiau tuomet vaisingo amžiaus moteris turi naudoti kontracepciją epilepsijos gydymo laikotarpiu bei raštiškai patvirtinti, jog yra susipažinusi su informacija apie galimą riziką nėštumo metu.Valproataikaip pirmaeiliai vaistai skiriami tik moterims menopauzės metu ir vyrams.

SAM Spaudos tarnyba

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode