SSC

Mirė iš viso septyni koronavirusu užsikrėtę Vilniaus ligoninės pacientai

Koronaviruso židiniu tapusioje Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje iš viso mirė septyni šia infekcija užsikrėtę pacientai, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) teigia pirmadienį dėl situacijos įstaigoje besikreipsiantis į prokuratūrą.

„Iš viso registruoti septyni mirties atvejai. Mirė Vidaus ligų skyriuje hospitalizuoti pacientai. Visi asmenys mirė Santaros klinikose“, – spaudos konferencijoje sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

„Iš viso apie 33 proc. pacientų, susirgusių Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, mirė“, – pridūrė ji.

Pasak NVSC atstovės šiuo metu išsiųsti raštai Darbo inspekcijai, Akreditavimo tarnybai, ruošiamasi dėl situacijos šioje ligoninėje kreiptis į prokuratūrą.

„Yra rengiamas raštas generalinei prokuratūrai, kuris bus išsiųstas šiandien“, – sakė G. Megelinskienė.

Per savaitgalį čia nustatyti penki nauji užsikrėtimo atvejai. Šiuo metu serga 15 įstaigos darbuotojų ir 21 pacientas iš Vidaus ligų ir Intensyviosios terapijos skyrių.

Yra registruoti devyni su židiniu susiję atvejai.

Vilniaus klinikinės ligoninės direktorius Narimantas Markevičius BNS sakė situaciją komentuosiantis suderinęs su Visuomenės informavimo grupės dėl COVID-19 vadovu Giedriumi Surpliu.

„Pagal operacijų vadovo įsakymą, galime teikti informaciją tik suderinus su šita grupe, kurios vadovas yra G. Surplys. Kai tik gausim leidimą, tikrai suteiksim visą informaciją, nes aš tą labai noriu padaryt“, – pirmadienį sakė N. Markevičius.

„Yra įsakymai, kuriuos mes turim vykdyt, mes visus iki šiol ir vykdėm, ir dėl infekcijų kontrolės irgi, ir todėl dabar aš noriu gauti tą leidimą“, – teigė ligoninės vadovas.

NVSC praėjusią savaitę nurodė ligoninei skubiai tirti visus savo darbuotojus, taip pat kai kuriuos šios ligoninės medikus apklausė telefonu.

G. Megelinskienės teigimu, su NVSC bendravę medikai teigė, kad dirba keliuose skyriuose, sudaromos pamainos su per dideliu personalo skaičiumi, sakė jaučiantys spaudimą, baimę ir nežinią.

Autoriai: Austėja Masiokaitė-Liubinienė, Milena Andrukaitytė

Vilnius, gegužės 18 d. (BNS).

Budas.lt archyvo nuotrauka

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode