Festivalis
Šeimos gydytojas nuo šiol COVID-19 gali diagnozuoti ir be testo – SAM

Siekiant operatyviai reaguoti į koronaviruso grėsmes, šeimos gydytojas nuo šiol COVID-19 gali diagnozuoti ir neatlikus testo, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Anot jos, minėtoji diagnozė nustatoma, kai žmogui pasireiškia COVID-19 ligai būdingi simptomai per 14 dienų nuo paskutinės sąlyčio su sergančiuoju, kuriam liga patvirtinta testu, dienos.

SAM teigimu, tokiu atveju šeimos gydytojas į ligai diagnozuoti skirtą formą E025 e.sveikatos sistemoje įrašo diagnozę U07.2, o tai reiškia „COVID-19 liga, virusas nenustatytas“.

Kai žmogui testu nustatoma liga, įrašomas kodas U07.1 „Koronaviruso COVID-19 sukelta ūminė kvėpavimo takų (respiracinė) liga“.

Taip pat ministerija atkreipia dėmesį į tai, kad atlikus koronaviruso tyrimą, kai gaunamas teigiamas atsakymas, užsikrėtęs žmogus privalo nedelsiant susisiekti su savo šeimos gydytoju nuotoliniu būdu.

Šeimos gydytojas ar slaugytojas kartu su pacientu aptars stebėsenos bei gydymo planą, prireikus paskirs gydymą, nuspręs dėl izoliacijos pabaigos ir pasveikimo dėl COVID-19 ligos.

„Pažymėtina, kad pacientas laikomas pasveikusiu tik gydytojo sprendimu, bet ne anksčiau nei jam gali būti nutraukiama izoliacija“, – rašoma pranešime.

Pacientui pasveikus nuo koronaviruso infekcijos, gydytojas e. sveikatoje esančioje formoje E025 įrašo diagnozę, nurodydamas kodą Z86.18, o tai reiškia „Buvusios asmeniui kitos infekcinės ir parazitinės ligos“.

Šis kodas automatiškai keliauja į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos informacinę sistemą ir žmogus nebekontroliuojamas dėl privalomos izoliacijos.

SAM nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode