Festivalis
Sveikatos apsaugos ministras: labai neramina naujos viruso atmainos

Naujos viruso atmainos kelia didelį nerimą, todėl galimybes atlaisvinti karantino sąlygas reikia vertinti labai atsakingai, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Mus labai neramina atmainos viruso, kurios signalizuoja, kad mes kovojame su vienu dalyku, bet (nežinia) kas laukia mūsų su tomis atmainomis, ar tos vakcinos, ar testai, tos priemonės bus pajėgūs pasitikti naujus išbandymus“, – ketvirtadienį per nuotolinį susitikimą su Seimo opozicinėmis frakcijomis sakė A. Dulkys.

Anot jo, derinant visuomenės skiepijimą su karantino apribojimais „reikėtų labai atsakingai žiūrėti, kada kokias priemones atpalaiduoti, ir jas derinti, kombinuoti“.

„Mes matome kombinuotą strategiją, labai aiškiai matosi kaimyninių šalių patirtis, visos, kurios staigiai susigriežtino (sąlygas), bet tik jei labai lengva ranka atleisdavo, bet nenaudodavo kitų priemonių, iš karto – sugrįžimas į antrą, į trečią karantiną“, – kalbėjo A. Dulkys.

Europos Sąjungos šalims nerimą kelia plintanti nauja viruso atmaina, paplitusi Jungtinėje Karalystėje. Medicinos ekspertai preliminariai teigia, kad šiuo metu plintanti „britiška“ viruso padermė ir Pietų Afrikoje aptikta kita nauja atmaina yra lengviau užkrečiamos.

Buvusio premjero Sauliaus Skvernelio klausiamas, kaip skiepai pasieks vyresnio amžiaus žmones, kai bus pereita prie šios vakcinavimo grupės, A. Dulkys teigė, kad reikės remtis šeimos gydytojais.

„Kai mes pereisime į platesnį ratą, reikės labiau pasitelkti savivaldą ir šeimos gydytojus. Mes manom, kad čia bus šeimos gydytojai, kurie bus arti senyvų žmonių, kurie turės mums padėti. Logistika iš esmės aiški, o visa kita reikės susidėlioti“, – teigė ministras.

„Valstietis“ Kęstutis Mažeika klausė ministro, kaip ketinama užtikrinti saugų vakcinos transportavimą, taip pat tai, jog nebūtų nuostolių dėl pažeistų laikymo sąlygų. Trečiadienį buvo laikinai sustabdytas skiepijimas vienos siuntos „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina, nes galimai buvo pažeista šalčio grandinė transportavimo metu.

„Ar ta situacija normali, kiek tokių vakcinų buvo sugadinta arba nepanaudota pažeidžiant temperatūrinius režimus, kurioje vietoje atsirado tie temperatūrinių režimų pažeidimai?“ – klausė K. Mažeika.

Ministras teigė, kad gamintojo atstovas patvirtino, jog galimi šalčio grandinės pažeidimai transportavimo metu buvo nereikšmingi, todėl skiepijimas šios siuntos vakcina buvo atnaujintas.

„Buvo gal keturių minučių temperatūros skirtumas, kuriuos „Pfizer“ atstovybė Lietuvoje pripažino nereikšmingais ir visą vakciną buvo galima naudoti. (...) Mes iš karto susisiekėme su gamintoju, paaiškėjo, kad tie nukrypimai yra nedideli ir gamintojo toleruojami“, – sakė A. Dulkys.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje pirmąja COVID-19 vakcinos doze jau paskiepyta 31,5 tūkst. asmenų, pagal sudarytą planą skiepijamos prioritetinės grupės: medikai, aukščiausios rizikos pacientai, slaugos ir globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai, savanoriai.

 Vyriausybės suburti sveikatos ekspertai siūlo pradėti vakcinuoti nuo koronaviruso 70-ies ir vyresnius gyventojus, taip pat sergančiuosius onkologinėmis, autoimuninėmis ligomis.

Autorė Milena Andrukaitytė

lrvk.lrv.lt nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode