Pusė tikrintų anketų užpildytos klaidingai, keliautojų prašoma atidumo – NVSC

Maždaug pusė oro uostuose ir Klaipėdos jūrų uoste patikrintų keliautojų anketų užpildytos klaidingai, todėl jų prašoma atidumo, pirmadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Tokių anketų, kuriose rasta vienokių ar kitokių netikslumų – beveik pusė. (...) Randamos klaidos varduose, pavardėse, asmens koduose, taip pat pasitaikė atvejų, kai netiksliai nurodytas izoliacijos adresas ar pažymėta, jog žmogui galioja izoliacijos išimtys, nors to pagrindžiančių dokumentų jis neturi“, – rašoma pranešime.

Kaip BNS informavo NVSC atstovė Justina Petravičienė, iš viso visuomenės sveikatos specialistai patikrino per 600 anketų.

Centro duomenimis, apskritai elektroninės anketos nebuvo užpildę keliolika keliautojų. 

NVSC primena, kad visi keliautojai privalo užpildyti jiems skirtą anketą https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form ir turėti patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą.

„Specialistai sutikrins, ar anketoje pateikti duomenys sutampa su asmens duomenimis, todėl visi keleiviai duomenis raginami pateikti atsakingai ir sąžiningai. Siekiant išvengti nesklandumų, rekomenduojama elektroninę formą užpildyti ne vėliau negu likus 24 val. iki kelionės“, – rašoma pranešime.

Visuomenės sveikatos specialistų teigimu, tai leis užtikrinti sklandų duomenų patikrinimą oro, jūrų uostuose.

NVSC specialistai, įvertinę pirmuosius duomenis, taip pat atkreipė dėmesį, kad apie 80 proc. keleivių atvyko ar grįžo į Lietuvą, neatlikę testo COVID-19 ligai nustatyti.

NVSC primena, kad keleiviai turi turėti dokumentus, įrodančius, jog prieš atvykdami į Lietuvą (48 val. iki atvykimo) atlikto testą COVID-19 ligai nustatyti. Jei tyrimą žmogus planuoja atlikti Lietuvoje, rekomenduojama iš anksto užsiregistruoti tyrimui Karštąja koronaviruso linija 1808.

„Jei keleiviai to nebus padarę, NVSC specialistai juos užregistruos koronaviruso diagnostiniam tyrimui į mobiliuosius punktus. Ar keliautojai nuvyks atlikti tyrimo, bus tikrinama – to nepadariusiesiems gali grėsti administracinė atsakomybė, kadangi tokio tyrimo atlikimas yra privalomas“, – teigia NVSC.

Jei žmogus yra persirgęs, su savimi oro ar jūrų uoste turėti gydymo įstaigos pažymą apie tai, kad jam COVID-19 liga buvo patvirtinta atlikus laboratorinį tyrimą ne seniau nei prieš 90 dienų iki grįžimo ar atvykimo į Lietuvą.

Jei žmogus paskiepytas, turi turėti dokumentus, įrodančius, kad tai padaryta pagal pilną skiepijimo schemą.

Dokumentai turi būti su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą.

NVSC primena, kad iš bet kurios valstybės atvykusiems asmenims privaloma 14 dienų izoliacija. Galimybė ją sutrumpinti numatyta ne anksčiau nei 10 dieną, savo lėšomis atlikus testą COVID-19 ligai nustatyti ir gavus neigiamą atsakymą.

SAM nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode