Festivalis
A. Dulkys: šią savaitę pradėsime skiepyti didelius kolektyvus

Šią savaitę nuo COVID-19 bus pradėti skiepyti dideli kolektyvai, esantys žemesnėse skiepijimo prioriteto grupėse, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Nutarėme plėsti galimybes spartinti vakcinaciją, šią savaitę įjungsime paralelinį greitį, išnaudojant „AstraZeneca“ vakcinos likučius. Pradėsime vakcinuoti ir didelius kolektyvus, dideles grupes, kurios taip pat yra prioritetinėse grupėse, bet šiek tiek žemiau“, – per spaudos konferenciją antradienį sakė ministras.

Anot jo, toks sprendimas priimtas dėl to, kad vyresnio amžiaus lėtinėmis ligomis sergantys žmonės bei kiti šiuo metu skiepijami asmenys delsia vakcinuotis ir laukia „Moderna“ ar „Pfizer“ vakcinų.

„Deja, jų ne visuose vakcinavimo centruose yra. (...) Šiuo metu turime apie 60 tūkst. nesunaudotų „AstraZeneca“ vakcinos dozių, „Modernos“ – nepilnus 9 tūkst., o „Pfizer“ – mažiau nei 5 tūkst. dozių“, – sakė jis.

Ministro teigimu, kol kas nėra žinoma, kokio dydžio galėtų būti ši prioritetinė grupė, todėl nuo to, kaip seksis ją vakcinuoti bei nuo vakcinos tiekimo priklausys ir masinės gyventojų vakcinacijos pradžia.

„Dabar mūsų vakcinavimo taktika nėra iškalta akmenyje, kaip matote, mes pasidarbavę, pasižiūrėję savaitę-dvi reaguojame į tuos likučius, ką turime, į tuos pasirinkimus. Manau pažiūrėsime, kaip mums seksis vakcinuoti tas pagrindines grupes, nes mes žinome, kad jos yra pakankamai didelės, bet tik teoriškai galime įsivaizduoti, kiek žmonių norės šiose grupėse vakcinuotis, ir nuo to bei nuo būsimų tiekimų priklausys ir tas (masinės vakcinacijos – BNS) startas“, – kalbėjo A. Dulkys.

Anot ministro, į Lietuvą šią savaitę turėtų būti atgabenta 70 tūkst. „Pfizer“ ir 15 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinų.

Jis teigė, kad per pastarąją savaitę paskiepyta per 88 tūkst. žmonių.

„Palyginimui – prieš savaitę buvo 75 tūkst. žmonių“, – teigė A. Dulkys.

Iš viso Lietuva yra gavusi 642 tūkst. 365 vakcinos dozes, visos pristatytos į vakcinavimo centrus, iš jų sunaudotos 568 tūkst. 777.

Autoriai: Augustas Stankevičius, Austėja Masiokaitė-Liubinienė

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode