12proc
Kompensuojamųjų vaistų kainų nustatymo tvarka prieštarauja Konstitucijai – teismas

kompenSeimas, o ne Vyriausybė turi nustatyti kompensuojamųjų vaistų bazinių kainų kriterijus, teigia Konstitucinis Teismas (KT).

Penktadienį jis paskelbė, kad įstatymuose nenustačius tokių kriterijų, pavedimas Vyriausybei ir jį įgyvendinant nustatyta kompensuojamųjų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių bazinių kainų apskaičiavimo tvarka prieštarauja Konstitucijai.

„Būtent įstatymų leidėjas (...) Sveikatos draudimo ir Farmacijos įstatymuose turėtų nustatyti aiškius kriterijus, pagal kuriuos būtų apskaičiuojama vaistų ir kitų medicinos priemonių bazinė kaina, ir tada, jau nustatęs aiškius kriterijus įstatyme, jis galėtų duoti pavedimą Vyriausybei toliau detalizuoti šitos bazinės kainos apskaičiavimo tvarką“, – BNS sakė KT pirmininkė Danutė Jočienė.

Šis KT nutarimas įsigalios 2023 metų sausio 2 dieną.

Pasak D. Jočienės, įstatymų leidėjams ir Vyriausybei daugiau nei metai duoti pakeisti Konstitucijai prieštaraujančius teisės aktus, kad nesutriktų būtinų vaistų kompensavimas asmenims, kurie apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu.

Į KT pernai kreipėsi tuomet opozicijoje buvę konservatoriai ir kitų Seimo frakcijų atstovai. 

SAM nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode