Ekspertai pataria: kaip saugiai naudotis telefonu vairuojant?

 

Penktadienį Lietuvoje minima Saugaus eismo diena, tad ekspertai ragina atkreipti dėmesį į pagrindinius saugaus elgesio kelyje principus. Kaip rašoma telekomunikacijų operatoriaus „Tele2“ pranešime spaudai, svarbu vadovautis keturiomis paprastomis taisyklėmis, kad telefono naudojimasis automobilyje taptų saugus.  

Svarbu naudoti vaizdo registratorių

Tikriausiai kiekvienas vairuotojas yra atsidūręs situacijoje, kurioje būtų pravertęs vaizdo registratorius. Todėl automobilyje montuojama vaizdo kamera tampa vis svarbesne saugumo priemone, padedančia išsiaiškinti, kas išties kaltas dėl įvykio kelyje.

Nors ši gana reikalinga priemonė dažnai būna brangi, tačiau, kaip teigia „Tele2“ Inovacijų biuro ekspertas Arnoldas Lukošius, vaizdo registratoriui pinigų leisti nebūtina. Pasirodo, didžiąją dalį jo funkcijų gali atlikti kone kiekvienas išmanusis telefonas.

„Naudojantys „Android“ operacinę sistemą gali rinktis programėlę „DashCam Travel“, o naudojantys „iOS“ – „Meteor Car Camera“, kurios fiksuoja ne tik vaizdą, bet ir tikslų laiką, vietą bei greitį“, – pasakoja A. Lukošius.

Navigacija – tik ant priekinio automobilio stiklo

Navigacija gali praversti ne tik ilgesnėse kelionėse, bet ir važinėjant mieste. Tačiau naudotis telefone esančiu žemėlapiu gali būti ir nepatogu, ir ne visai saugu.

Kaip pataria A. Lukošius, to išvengsite, jei automobilio priekinį stiklą paversite ekranu: „Šiuo metu rinkoje galima rasti ne vieną tiekėją, siūlantį HUD įrangą (angl. Heads-up display). Šie prietaisai visą svarbią telefono informaciją perkelia ant priekinio automobilio stiklo – tiesiai vairuotojui prieš akis.“

Ekspertas pabrėžia ir kitus privalumus – tokia projekcija priekiniame stikle neuždengia kelio, informuoja apie automobilio greitį, degalų sąnaudas, įspėja apie galimus gedimus. O prie naujesnių HUD ekrano modelių prijungus išmanųjį telefoną, galima patogiai naudotis navigacija, matyti telefono pranešimus, atsiliepti į skambučius ir net balsu valdyti įrenginį.

Saugiam vairavimui – telefono laikiklis

„Jei vis tik naudojatės navigacija telefone, pasirūpinkite, kad tikslinantis kelią, išmanusis visuomet būtų akių lygyje, o rankos ant vairo. Tam sukurtų telefono laikiklių pasiūla yra įvairi – nuo magnetinių ar prisisiurbiančių prie stiklo iki montuojamų ant vairo“, – teigia A. Lukošius.

Anot specialisto, tai laikydami telefoną specialiai jam skirtoje vietoje, galėsite ne tik patogiai ir saugiai naudotis navigacija, bet ir klausytis muzikos, o svarbiausia – sumažinsite eismo įvykių riziką.

Į skambučius atsiliepti balsu

Kalbėtis telefonu vairuojant leidžiama tik vienu būdu – naudojant laisvų rankų įrangą. A. Lukošiaus manymu, sunkiausia yra išsirinkti tinkamiausią įrenginį: garso kolonėlę, belaides ausines, tvirtinamą arba į automobilį įmontuojamą ekraną.

„Renkantis laisvų rankų įrangą, patikrinkite, ar yra galimybė ją valdyti balsu. Su tokia įranga visą dėmesį skirsite vairavimui: galėsite neatitraukus rankų ir akių, surinkti numerį, išklausyti el. laiškų ar žinučių tekstus ir net rasti reikiamą atsakymą internete“, – pataria jis.

Lrt.lt

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode