Festivalis
Geras vairavimo instruktorius, koks jis?

 

Mokymasis vairuoti – sudėtingas ir daug pastangų, susikaupimo, kantrybės reikalaujantis procesas. Pirmiausia reikia pradėti lankyti teorines pamokas, o tik tada prasideda praktinis vairavimo mokymasis su instruktoriumi. Dar vėliau laikomas valstybinis teorijos egzaminas ir galiausiai – praktikos egzaminas, kurį išlaikęs jaunuolis ar mergina gauna vairuotojo pažymėjimą.

Tiesą sakant, vairavimo mokymosi sėkmė labai priklauso nuo vairavimo instruktoriaus, jo patirties, įgūdžių, asmeninių savybių.Prieš pasirenkant vairavimo instruktorių, reikėtų jam užduoti keletą klausimų (žinoma, jeigu yra tokia galimybė) apie jo vairavimo istoriją, pvz., ar jis mokys vairuoti su tokios pat markės automobiliu, kuriuos turi valstybės įmonė Regitra? Ar jums vairuojant automobilyje sėdės kiti jo mokiniai ir pan.? Paklauskite draugų, pažįstamų nuomonės apie instruktorių.

Žinios. Tai yra sėkmės raktas. Vairavimo instruktoriai privalo gerai žinoti apie egzamino organizavimo tvarką ir tinkamai parengti mokinį jam, turėti gerus vairavimo įgūdžius. Be abejo, jis turi turėti ilgalaikę vairavimo patirtį ir sugebėti susidoroti su įvairiomis situacijomis, mokėti elgtis stresinėse situacijose.

Pareigingumas. Vairavimo instruktorius turi sugebėti prisiimti atsakomybę už vairavimo mokymą ir sugebėti vertinti vairavimo žinias bei įgūdžius, efektyviai perteikti savo žinias mokiniui.

Kantrybė – viena iš pačių svarbiausių gero vairavimo instruktoriaus savybių. Besimokantis vairuoti žmogus iš pradžių daro nemažai klaidų, jas kartoja vėl ir vėl. Vairavimo instruktorius privalo sugebėti išlaikyti šaltą protą, nesikarščiuoti, nešaukti ant mokinio, jeigu jam kažkas nepavyksta. Jis turi sugebėti ramiai paaiškinti mokinio klaidas, pasakyti, kaip jas ištaisyti ir pan.

Puikūs bendravimo įgūdžiai. Vairavimo instruktorius turi turėti puikius bendravimo įgūdžius, t.y. sugebėti rasti bendrą kalbą su įvairiais žmonėmis. Juk mokinių būna visokių – lengviau bei sunkiau sukalbamų. Jis turi mokėti paaiškinti pamoką su gerais pavyzdžiais, kad besimokantis asmuo galėtų lengvai suprasti. Bendravimo trūkumas gali sukelti tam tikrų sunkumų vairavimo praktikoje, o mokiniams ir instruktoriams kyla daug problemų.

Reikalingi vairavimo kursai Vilniuje? Patariame neiti į pirmą pasitaikiusią vairavimo mokyklą arčiausiai namų. Pasidomėkite skirtingomis vairavimo mokyklomis ir išsirinksite geriausią.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode